Skip to main content
portret użytkownika Piotrków - Pileckiemu
dsc7013podpis-1444859891.jpg

Piotrków Trybunalski – Pileckiemu AD 2015; akord zasadniczy - fundamentalny.

W dniu 13 października 2015 – współcześni: grono, rodzice i uczniowie byłego II Męskiego Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Szkoły Średniej w Piotrkowie ( im.Tadeusza Kościuszki ) przy ulicy Pierackiego 1 za Patrona wzięli. Witolda Pileckiego

Tak - tego Witolda, który wyraził zdziwienie na zdziwienie generała Andersa, że ten do tej pory rotmistrzem, podczas kiedy jego zasługi dużo wyżej stoją w hierarchii awansu żołnierskiego. Tu przypomnę, że my Piotrkowianie w Marszu dla Rotmistrza 2011 ponieśliśmy transparent z napisem „Nasz Generał jest Rotmistrzem”. To był czas kiedy jeszcze (jak Ojciec Rydzyk nazwał w mediach mętnego nurtu) wypadało generałowi Jaruzelskiemu służyć.

Czy "pileckie" mistrzostwo w pracy, służbie, osobistym przykładzie: syna, męża, ojca, zarządcy, żołnierza, więźnia godnie będzie poniesione przez, że tak powiem Centrum piotrkowskiego Naśladowania Witolda Pileckiego? (ZSP nr 1) Czy z trudem podtrzymywana - uruchomiana u nas - Idea „Wielu w jednym Celu" rozwinie się? Wyrażę Nadzieję, że tak.

Moderator Marszu dla Rotmistrza
Witold Kowalczyk

15 października 2015

3.6
Ocena: 3.6 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak