Skip to main content

Rondo Narodowych Sił Zbrojnych

portret użytkownika Robert Szala

Rondo NSZ w Piotrkowie Trybunalskim już jest oznaczone, istnieje !- mimo wściekłego sprzeciwu środowisk lewicowych i innych, którym być może nie chciało się zagłębić w dokumenty czy też poczytać coś na temat NSZ w miarę już uczciwych i rzetelnych publikacjach i opracowaniach książkowych. Czasem wystarczy wejść na stronę internetową Instytutu Pamięci Narodowej.

Dlaczego tak jest, że atmosfera i zakłamanie panujące wokół Narodowych Sił Zbrojnych w czasach PRL-u przenika również dziś w niepodległej już Polsce , kiedy mamy dostęp do tych danych historycznych, które były ukrywane i fałszowane wiele lat przez komunistów , nic nie stoi na przeszkodzie aby dowiedzieć się prawdy o tamtych tragicznych czasach. Niestety prawa wojny są okrutne i krwawe , nie wszystko jest kryształowe.
Kilka lat temu Sejm niepodległej już Rzeczypospolitej orzekł w uchwale, że żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych dobrze zasłużyli się w walce o wolną i niepodległą Polskę .

Narodowe Siły Zbrojne były formacją wojskową prawicy, która już w czasie wojny głosiła, że Polska ma dwóch śmiertelnych wrogów: narodowo – socjalistyczne Niemcy i socjalistyczny ZSRR, zwalczała ich więc bezwzględnie jako wrogów wolnej Polski, dlatego też była szczególnie niszczona przez Niemców i komunistów , a po wojnie dalej przez komunistów i ich kolaborantów.

Czas szybko płynie , tych bohaterów z NSZ –tu pozostała mała garstka, myślę że nazwaniem tego ronda sprawiliśmy im na koniec ich życia dużo radości i poczucie, że warto było przelewać krew za Ojczyznę, która po wielu latach ale o nich nie zapomniała. Dziękujemy Radzie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego za sprawiedliwą ocenę i nazwanie tego ronda .

Robert

17 maja 2008

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak

Dziękuję Wszystkim Inicjatorom i "SPRAWCOM" za cierpliwość i

skuteczność w doprowadzeniu do nazwania chociaż tak skromnego "kawałka" naszego miasta jakim jest rondo. Wielkie i z serca - Bóg zapłać!!!!! Przypuszczam, że lewacy wszelkiej maści bardzo utrudniali procedurę nadawania rondu nazwy: NARODOWE SIŁY ZBROJNE.

pozdrawiam:Maciej Dybowski

Rondo NSZ

portret użytkownika Robert Szala

Jeżli się kiedyś spotkamy to chętnie opowiem ...
Pozdrawiam
Robert Szala

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.