Skip to main content

Spotkanie z O.Leonem Knabitem OSB

portret użytkownika Forum Ruchów Katolickich
15.09.2014 17:00
15.09.2014 19:00
knabit--dobry.jpg

W czytelni dla dorosłych (I piętro) Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Tryb. ul. Jerozolimska 29 w poniedziałek 15 września 2014 r. o godz. 17.00 rozpocznie się Spotkanie z O.Leonem Knabitem OSB.
Wszystkich zainteresowanych tą wybitną postacią kapłana ze zgromadzenia Benedyktynów, który potrafi ciekawie dzielić się swoją wiarą tworząc fantastyczną atmosferę, sympatycznego spotkania i ciekawie opowiada o swoich osobistych odkryciach ewangelicznej nauki i osoby Jezusa Chrystusa ukazującego się w dzisiejszym świecie.
To jasne i syntetyczne odkrywanie stosunkowo trudnych zagadnień ukazuje mam wybitność tej medialnej postaci z którą spotkanie staje się wydarzeniem niezapomnianym.
Jest lubiany i ceniony za swoje poczucie humoru, otwartość, duży dystans do samego siebie i przyjaźń, którą w sposób szczególny darzy ludzi młodych.
Prowadzi swój blog który jest doceniany jako profesjonalny
O. Leon jest również faworyzowany i lubiany na facebook-u
To on zawsze ciekawie ukazuje Tajemnice zakonu
Jego wygląd: „Oto definicja mnicha – kupa kości owiniętych w czarny materiał” kard. Karol Wojtyła (Jan Paweł II.)
Zawsze można go posłuchać, aby pozyskać jego radość życia
a także doceniać jego zawsze aktywny medialny przekaz
Od niego można się dowiedzieć co to jest rodzina
Warto poznać jego dorobek
jak również ciekawą tematykę napisanych książek
a są to niebanalne tytuły
chociażby z Wydawnictwa Benedyktynów Tyniec
Adonai
ale nie tylko
Potrafi uświadomić nam, że opłaca się Stracić, żeby już nie musieć

Warto wyszukać więcej w internecie
nie tylko w wikipedi, bo tworzy on to prawdziwe bogactwo myśli przepełnione budującą treścią - otwierającą nieodkryte jeszcze horyzonty.
Na końcu można poznać „JESZCZE TYLKO STO LAT CZYŚĆCA, A POTEM WIECZNA RADOŚĆ!”

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak

Ojciec Leon Knabit już w Piotrkowie

portret użytkownika ryszard l

Na mszy św. o godzinie 20.00 w Akademickim Kościele Panien Dominikanek w Piotrkowie Tryb. uczestniczył O. Leon Knabit, gdzie do zgromadzonych wygłosił homilię o Chrystusowym Świętym Krzyżu i postawie katolika w relacji do tego świętego znaku.
Wypada dodać
To liturgiczne zgromadzenie już po raz drugi uświetnił piotrkowski młodzieżowy zespół dominikański swoim śpiewem, a nawet tańcem.
Kolejną niespodzianką jaką zobaczyła zgromadzona na modlitwie wspólnota to młodzieżowe teatralne przedstawienie pogłębiające dzisiejsze treści ewangeliczne. Wszystko było przedstawiane dynamicznie, sprawnie i trudno by było mówić o przedłużaniu, natomiast rodziło wśród zgromadzonych zainteresowanie i radość.
Widać tutaj było bardzo misterne i fachowe przygotowanie repertuaru, oprawy muzycznej i choreografii oraz doskonały przekaz głębi treści - dlatego nazwanie to kolejną żywą katechezą było celnym określeniem.

Po ogłoszeniach również zabrał głos ten wybitny gość jakim jest O. Leon, a że nie brakowało tutaj dobrej atmosfery i humoru nikogo chyba nie trzeba przekonywać.

O treści homilii i tego końcowego wystąpienia nie będę pisał, bo każdy może się stać uczestnikiem kolejnego spotkania z O. Leonem Knabitem w Miejskiej Bibliotece ul. Jerozolimska w Piotrkowie Tryb. na które warto znaleźć czas i zaprosić innych.