Skip to main content

Ty też możesz pomóc prześladowanym w potrzebie - nie bądź obojętnym

portret użytkownika SRK

Solidarność z cierpiącymi zobowiązuje - Ty też możesz pomóc prześladowanym w potrzebie - nie wolno być całkowicie zaślepionym swoją beztroską życia i w ogóle niereagującym na dziejącą się krzywdę. Należy zrobić wszystko co tylko jest możliwe. Nie odwracaj się od tych co są w potrzebie, może należy gorąco wierzyć, że teraz uda się pomimo doświadczanych licznych przeciwności dopomóc w sposób wystarczająco skuteczny, który również ciebie może zaskoczyć. Nie rezygnuj z każdej nadarzającej się okazji do zrealizowania tego doniosłego celu.

Solidarność z cierpiącymi chrześcijanami zobowiązuje do postawy nieobojętnej w obliczu wielkiej krzywdy dziejącej się na oczach świata. Papież Franciszek też podejmuje w tej sprawie wyraźne wołanie o realną pomoc cierpiącym, usilnie prosi o stosowną interwencję w tych miejscach prześladowań i dziękuje za każdą aktywność, jak również za modlitwę w tej sprawie.
Na Jasnej Górze Prymas Polski abp Wojciech Polak powiedział: "Dzisiaj wszyscy jesteśmy z chrześcijanami Bliskiego Wschodu. Dzisiaj jednoczymy się w wołaniu do Matki Pana, aby dała ocalenie irackim, syryjskim, palestyńskim chrześcijanom tak, jak kiedyś ocaliła chrześcijaństwo w Polsce."

Zachęceni przez Episkopat Polski do modlitwy za rozwiązanie wszystkich trudnych problemów cierpiących chrześcijan z Iraku, Syrii, Nigerii, Kamerunu, Sudanu, Pakistanu, Somalii, Egiptu i innych w których dochodzi do prześladowań na tle religijnym nie możemy na tym poprzestać w tak tragicznej sytuacji, ale warto robić coś więcej. Na pewno powinniśmy domagać się dobrych rozwiązań dla tych spraw od decydentów chociażby poprzez niżej wskazaną petycję. Tych z Państwa, którzy jeszcze tego nie zrobili, jest kierowana gorąca prośba o złożenie podpisu pod ważnymi listami, które mogą wpłynąć na zatrzymanie prześladowań chrześcijan:
Realna pomoc dla prześladowanych chrześcijan
Ratujmy chrześcijan w Iraku

Jeśli złożyli Państwo swój podpis, bardzo proszę o przekazanie powyższych linków ze strony http://citizengo.org/pl Państwa znajomym.
.
.

Z ostatniej chwili...

o powszechne przekazanie prośby o konieczną modlitwę...
Dociera do nas informacja od ks. Z. Snarskiego - prośba o wsparcie ufną i gorącą modlitwą za chrześcijan w północnym Iraku, którzy tej chwili oczekują, bo w ciągu najbliższych kilku godzin przeznaczeni są na ścięcie. Wszystkim serdecznie polecajmy tą ważną sprawę liczących na nas naszych udręczonych braci.

.
.

Przekazujemy link - dodatkową petycję ...

Z tej samej witryny internetowej także polecamy tą petycję do ONZ
o politykę prorodzinną w sytuacji tworzących się zagrożeń,
gdzie zapisany obowiązek ochrony rodziny w dokumentach organizacji, jest konsekwentnie ignorowany.
.

Wszystkim osobom zaangażowanym dziękujemy za wspólne działanie!

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak