Skip to main content

Putin tak jak chciał…

portret użytkownika witold k
putin.jpg

Putin tak jak chciał dostał dobry Krym na noc – internetowe memy. Pomijam dno morza czarnego. Pomijam z manipulowaną chęć powrotu krymskich Rosjan do Rosji. Pomijam nie uznanie tego referendum przez międzynarodową społeczność.

Spytam. Co europejska asekuracja otworzyła… można było powstrzymać szaleńca. Jaki anty przykład poszedł w projekty międzynarodowych wspólnot np. UE. Zachód chcąc chronić biedaczkę Rosję skazał ją. Dając Rosji uzbrojenie robi śmierdzący interes. Włazi pod młotek chiński. 170 milionowa społeczność będzie na potęgę inwigilować podbite tereny a 1.5 miliardowy sąsiad bogacił się będzie… już to robi. Strefą buforową (niczyją) staje się Rosja nie Polska z Ukrainą. Rosja na własne życzenie i przy asekuracji UE spauperyzowała się. Czy to dla nas Europejczyków dobrze… Nie dobrze!

Jak pisałem, to planowany koniec Rosji jako hegemona. Dobrze. Jednak trzeba szybko usunąć kagiebowca żeby było co jeszcze pozbierać… Rosję czeka los TW Bolka - wykorzystywanie do bieżących gierek jak p...tytutkę.

Oczekuję wycofania się ze współpracy gospodarczej i politycznej Europy z Rosją Putina. Można to przyspieszyć (przejęcie uzbrojenia przez państwa europejskie, gaz z innych źródeł - Lech Kaczyński) i w ten sposób otworzyć nowy rozdział. Rozdział partnerski. Oczywiście przegonić zboków z UE. Z Polski wsi-owych chłopaków i ich parobków. Drobnych opróżniaczy rondelka z polskich peryferii.

witold k

17 marca 2014

3.666665
Ocena: 3.7 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.