Skip to main content

Gierek? wiecznie żywy...

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

W Piotrkowie po raz kolejny pojawiają się pomysły: milicjantów, ormowców - biznesmenów polityków w gorzałce robiących... zmaterializowania pamięci po największym w PRL-u BMW. Po raz kolejny przychodzi mi zabrać głos.

Młodym przypomnę – bierny, mierny, wierny. Skąd ta siła, pewność siebie, medialna przychylność. Kto zgadnie? Nie lubię przypisywać do nazwisk – nazwiskami naznaczać wydarzenia, w tym zasadnicze, przełomowe. Wiem, że to wygodne i że to jedno z miejsc, obszarów walki – rywalizacji. Zatem jest pytanie: Kto, czyja twarz, powinna być po wsze czasy naznaczona np. w formie pomnika jako największy Idiota? Czy przy takim pomniku nie powinny być twarze tych, którzy posłużyli się w/w.

Obecnie, rzeczywiście Gierek jawi się jako pomniejszy idiota. Nad Gierkiem góruje Wałęsa, Tusk to obecnie największy Idiota. To pewnie nie koniec. Pojawią się kolejni...

Kilka zdań przypomnienia. Po marszu gomułkowszczyzny – raczej już w trakcie drugiego wejścia słynnego sekretarza, KKK (Kub Krzywego Koła) sam się rozwiązał. Pojawili się Komandosi, którzy przejęli KOR i poprzez ROAD, UD dotarli do PO. Wcześniej doprowadzili do totalnego zadłużenia PRL (1972) następnie (1989) taktycznego (ponownego) porozumienia „Chamów” i „Żydów”. 2004 to data przystąpienia Polski do organizmu, który Lenin miał ustanowić, a w czym przeszkodził Wissarionowicz - tyle powinniśmy wiedzieć - dowiedzieć się z lekcji historii w szkole średniej.

Obecne życie publiczne, polityczne sprowadza się pozorowanej wojny, której celem jest zadymianie nadrzędnych interesów realizowanych przez Komisarzy działających w imieniu bezimiennych ośrodków obecnej układanki w Europie.

Mam pytanie:

 • Dlaczego pierwsze osoby w kraju to idioci.
 • Czym się różnią byli drobni i grubsi opóźniacze rondelka od obecnych.
 • Komu służy naznaczanie ludzi i trwanie w owym.
 • Dlaczego żadna (pomijam Smoleńsk) zasadnicza polska sprawa nie staje się obiektem publicznej debaty.
 • Dlaczego nasze publiczne życie zostało „zapartyjnione” – sprowadzone do niszy.
 • ...

  witold k

  30 stycznia 2014

 • 3.4
  Ocena: 3.4 (5 głosów)
  Twoja ocena: Brak