Skip to main content

Armio Wyklęta! Piotrkowska młodzież pamięta...

portret użytkownika witold k
Stanisław Sojczyński.lata 30 -IPN.jpg

Galeria Roberta Szali, więcej będzie na stronie KWP. Jak od lat (od r. 2006), Piotrkowianie 1 marca 2013, oddali hołd żołnierzom wyklętym. W oczekiwaniu na więcej galerii, sprawozdań, zwrócę uwagę na wydarzenie bez precedensu w dotychczasowym piotrkowskim czczeniu Drugiej Konspiracji. Młodzież na zakończenie uroczystości, przed Pomnikiem przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych, zaskandowała „Armio Wyklęta piotrkowska młodzież pamięta”.

Młodzi na pewno nie zdawali sobie sprawy z tego, czego dokonali. Mianowicie, tym spontanicznym oddolnym aktem uszanowali nie tylko Żołnierzy Wyklętych, ale także współczesnych wyklętych. Dla przykładu: tych, z których kpiono, umniejszano za to, że podejmują się uhonorowania II konspiracji. Byli tacy, którzy protestowali przeciwko wnioskom w spr. nadania imienia nowo budującego się ronda. Także tych, których pracę, dziś 1 marca, umniejszono. Pominięto z premedytacją program przygotowany przez Klub Gazety Polskiej. Kiedyś pytałem, czy Żołnierze Wyklęci obronią dzisiejszych wyklętych.Dziś mamy ich coraz więcej. Czas pokaże.

Dziękuję.

Dość o tym – wystarczy zwrócenie uwagi na wyścig szczurów.

Do meritum. Przypomnę, uświadomię, że w Piotrkowie samoistnie dokonał się swoisty podział patriotycznych funkcji piotrkowskich kościołów. Ojcowie Bernardyni przygarnęli I konspirację, najogólniej wskazując na Armię Krajową. Obecnie wspomagają poniewieranych przez III RP. Ojcowie Jezuici - Sierpień 80' - przygarnęli NSZZ „Solidarność” pozwalając, aby w strukturze Duszpasterstwa Ludzi Pracy mogło rozwijać się i przetrwać kolejne pokolenie Piotrkowian. Wyklętych - przygarnął proboszcz "Krakówki". Niech tak już zostanie. Pamiętajmy (świeccy) i wspomagajmy - pracą i modlitwą.

witold k

więcej niebawem...

1 marca 2013

Powiązane

3.69231
Ocena: 3.7 (13 głosów)
Twoja ocena: Brak