Skip to main content

Konfiskata majątków

portret użytkownika witold k

z naszego archiwum
Za kilka dni, 4 czerwca, minie 20 lat od Nocnej Zmiany. 20 lat spokojnego obławiania się niektórych i szeregi tych, którzy przy okazji... mowa o lokalnych „maniutkomaniach”.

Wspomnę, co każdy widzi, że dwóch najbardziej wystraszonych uczestników nocnej narady u TW Bolka, pełni funkcje premiera i wicepremiera. Całość zabezpiecza TVN. Pomaga Polsat z TVP. Mają wszystko, pieniądze i władzę. Skąd zatem nerwowość, manipulacje... Dlaczego prą na ścianę? Przykłady manipulacji, choćby pierwsze z brzegu: z katastrofą prezydenckiego samolotu, reformą wieku emerytalnego, jawna pozaprawna dyskryminacja TV Trwam, pokazują marionetkowość władzy.

Po Nocnej Zmianie – zemście za próbę kontroli biznesu byłych komunistycznych bezpiek: Rosji i Polski. - Nocna Zmiana przerwała, skutecznie przerwała próbę okiełznania najważniejszego problemu, który leży u zarania III RP - korupcji. Nastąpiła kolejna próba - CBA – Centralne Biuro Antykorupcyjne... z trudem funkcjonuje. Pisałem wtedy (2006) o szlachetności i naiwności państwa. Nie było bowiem dotąd (przejście z PRL do III RP), tak jasnej oficjalnej formy podania ręki tym, którzy na zmianie ustroju dorobili się. Przypomnę: projekt zakładał kontrole skierowane do przodu nie do tyłu. Zatem cała biznesowa bezpieka powinna poprzeć projekt. Było odwrotnie, nowobogaccy z wielu stron zaprzysięgli zemstę na PiS. Dziś (casus budowy dróg) widzimy, jak daleko poszła gangrena. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że gdyby Ojciec Rydzyk zatrudnił oficerów bezpieki nie miałby problemów. Tylko, że... my nie mielibyśmy już żadnej alternatywy. "Złota" klatka by lśniła a tak rdzewieje.
Rdzewienie klatki – III RP i problemy z tego wynikające zostawiam, jako refleksję na czerwcowe dni.

witold k

24 maja 2012

4.555555
Ocena: 4.6 (9 głosów)
Twoja ocena: Brak