Skip to main content

Jaka jest przyszłość... kara

portret użytkownika witold k
clara.jpg

z naszego archiwum

Jaka jest przyszłość... kara za zawłaszczanie komunistycznej tradycji święta kobiet obchodzonego 8 marca?

Przyznam, że z pewnym lękiem patrzę, jak w ostatnich latach katolicy zawłaszczają rewolucyjną tradycję żydowskiego pochodzenia. To nie może przejść bezkarnie... (nie przechodzi - Żydówki w przeciwieństwie do Europejek... rodzą dzieci).

Klara Zetkin (ur. 1857 w Saksonii, zm. 1933) – nazwisko po mężu Osipie Zetkinie, rosyjskim socjaliście. Od 1881 w SPD. Po wprowadzeniu ustaw przeciwko socjalistom na emigracji w Szwajcarii i Francji (lata 1880-1890), aktywnie uczestniczyła w II Międzynarodówce. Po powrocie do Niemiec kierowała ruchem socjalistycznym kobiet: sekretarz generalny Międzynarodowego Sekretariatu Kobiecego, inicjatorka Dnia Kobiet. Czołowa działaczka Związku Spartakusa, usunięta z SPD. Współzałożyciela KPD, od 1919 w KC. W delegacji na II Kongres MK nie dotarła na miejsce. Uczestniczyła w kolejnych Kongresach, działała w organach MK: od 1921 przewodnicząca Międzynarodowej Komisji Kontrolnej, od 1922 w Prezydium KW. W latach 1924-1927 przewodnicząca MOPR. W latach 1920-1930 poseł do Reichstagu, po objęciu władzy przez Hitlera emigrowała. Zmarła śmiercią naturalną w ZSRR.

...
Chwała rewolucjonistce Klarze Zetkin na Dzień Kobiet 8 marca

W 1910 roku, na drugiej międzynarodowej konferencji kobiet socjalistycznych w Kopenhadze pani Klara Zetkin wystąpiła z inicjatywą obchodzenia corocznie międzynarodowego dnia kobiet. Gdy sięgała po tę tradycję, żydowskie święto Purim obchodzono 8 marca. Aby ateistycznej ideologii komunizmu nie łączyć z judaistycznym świętem, Dzień Kobiet zaczął być obchodzony zawsze konkretnego dnia, czyli 8 marca.

„Ciotka rewolucji” Klara Zetkin, Żydówka z Niemiec świętuje dzień mordu.

Babilońska Estera stała się wzorem do naśladowania dla rewolucjonistek. Miały one przecież zniszczyć i wymordować swoich wrogów. Udało się to w dużym stopniu podczas rewolucji i rządów bolszewików w Rosji i w wielu innych krajach.

Święto Estery

Klara Zetkin sięgnęła po Esterę, żonę Kserksesa (Aswerusa), króla Babilonu. Jej czasy przypadły na koniec niewoli babilońskiej Żydów, było to około 480 lat przed narodzinami Chrystusa. W tym czasie Żydzi, którzy chcieli, mogli z Babilonu wrócić do Jerozolimy, nie wszyscy jednak mieli na to ochotę. „Tysiące żydowskich rodzin zostały, by żyć w miastach perskiego imperium i to bynajmniej nie na warunkach niewolniczych. Ta sytuacja z czasem zaczęła wprowadzać w zdumienie samych Persów. Rozglądając się wokół, przestali rozumieć: kto kogo zawojował? Czy Persowie zdobyli Jerozolimę (nie było ich tam wielu), czy Żydzi opanowali Babilon, (a było ich tak wielu - pisze rosyjski teolog).

Król Kserkses postanowił rozwiązać ten problem i wyrżnąć wszystkich Żydów. Jednak jego żonie Esterze, o której nie wiedział, że pochodzi z narodu żydowskiego, udało się doprowadzić do zmiany jego planów. Wymogła na nim decyzję odwrotną. Nie domagała się litości, lecz śmierci dla wszystkich żydowskich wrogów. Tak te historyczne wydarzenia opisuje starotestamentowa Księga Estery: „...król pozwala Żydom, mieszkającym w poszczególnych miastach, zgromadzić się i stanąć w obronie swego życia, aby mogli wytracić i wymordować, i wygubić wszystkich zbrojnych swoich wrogów wśród ludów i państw wraz z ich niemowlętami i kobietami, a także, aby zabrali ich majętności” (Est 8, 11). Zamordowano wówczas 75 tysięcy Persów, wszystkich, których uznano za potencjalnych przeciwników, tak ogromna rzeź doprowadziła do upadku imperium perskiego.

witold k

8 marca 2011

4.47826
Ocena: 4.5 (23 głosów)
Twoja ocena: Brak