Skip to main content

Piotrkowska Gadzinówka

portret użytkownika witold k

Gadzinówka – powszechne w czasach I kadencji prezydentury Krzysztofa Chojniaka, określenie piotrkowskojęzycznej prasy i telewizji, wydawanej z upoważnienia władz Maniutkomanijnych w Generalnym Gubernatorstwie "Prawicy Razem znaczy osobno" i uważanej za kolaboracyjną. Najbardziej znane tytuły to "Famka" i "Informacje Piotrkowskie".

za:wikiwitek

Dla przykładu zajmiemy się ostatnim numerem "Famki". Pierwszym artykułem, najważniejszym, bo ze strony pierwszej. Także, zapoznamy się z merytoryczną oceną sytuacji po wyborach, Pani Jadwigi. (byłem Mężem Zaufania w Szkole P. nr 11)

Gadzinówka wprowadza w błąd piotrkowskiego czytelnika. Niestety. W Piotrkowie Trybunalskim wybory wygrali ci piotrkowianie, którzy w dniu wyborów zostali w domu – 53% uprawnionych do głosowania. To po pierwsze. Krzysztof Chojniak uzyskał poparcie 26%, jego Komitet Wyborczy tym razem dla niepoznaki występujący pod nickiem „Razem dla Piotrkowa” uzyskał 13.7% poparcia, to po drugie.

Próba usamodzielniania się Rady Miejskiej od Prezydenta jest wydarzeniem bez precedensu w całej historii naszego Samorządu. Rzecz nad wyraz oczekiwana. Co z tego będzie, nie wiadomo. Jeśli radni otworzą się na nowoczesne formy: pracy, kontaktu, dyskusji to i owszem. Proponuję.
1.Karta Miejska.
2.Zegar budżetowy.
3.Permanentny doping Ustawodawcy w kierunku zmian ustrojowych, podatkowych, administracyjnych powiększających zakres i kompetencje po pierwsze podatników po kolejne władz publicznych.
4....

witold k

17 grudnia 2010

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak