Skip to main content

Służba Bezpieczeństwa wobec przemian politycznych w latach 1988-1990

portret użytkownika witold k

To tytuł kolejnego dzieła przygotowanego przez łódzki oddział IPN, w ramach prac naukowo badawczych, odpowiedniego biura IPN. To kolejna przełomowa publikacja pokazująca Wielki Przekręt: związek bezpieki z bieżącymi pracami na rzecz zmiany ustroju, codziennością para więziennego bytu obywateli i ugniataniu elit pod potrzeby IIIRP.

W bardzo krótkiej mojej refleksji, z powierzchownej analizy dokumentu, na większą zapewne przyjdzie czas, proponuję czytać tytuł tej książki – refleksji „Służba Prawicy Razem wobec przemian koteryjnych w latach 2006-2010”

Trudno bowiem oczekiwać, że rozpatrywanie historii ma być oderwane od przyszłości. Chciałbym się mylić, ale przywołane wydawnictwo pominęło problem lokalnej penetracji przez bezpiekę, właśnie na przełomie 1988-1990 środowisk Solidarności, pretendujących do przejęcia lokalnej władzy, po ewentualnym fiasku ubeckiej gry na zachowanie przez generała władzy.

Działania mające na celu wprowadzenie do nowej władzy ludzi podporządkowanych bezpiece miały miejsce np. w Piotrkowie. Oparte to było na rzekomym nie przygotowaniu nowych ludzi do administracji. Takie same metody zastosowała „Prawica Razem” po polskiej nadziei 2005 roku w 2006r. Konsekwencje są przykre i będą miały wpływ na budowanie lokalnej samorządowej administracji w roku 2010.

witold k
19 grudnia 2009
Powiązane
Służba Bezpieczeństwa wobec przemian politycznych w latach 1988-1990
Czy „Prawica Razem” musi odejść?

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak