Skip to main content

Piotr Naimski zasłużył na Order Orła Białego, a nie na dymisję

portret użytkownika Z sieci
naimski.png

Piotr Naimski zasłużył na Order Orła Białego, a nie na dymisję. Jego zasługi dla budowania naszej niezależności od dostaw rosyjskiego gazu są niepodważalne i nie do zakwestionowania. Dotyczą one nie tylko Baltic Pipe, ale także innych instalacji zapewniających możliwości importu i składowania gazu. Dlaczego został zwolniony? Nie szukałbym przyczyn politycznych. Nie kierował żadną partią ani klubem sejmowym, nie złamał dyscypliny klubowej. Doszukiwanie się przyczyn politycznych uważam za bezkonkluzywne. Mam natomiast w pamięci taki obraz: Prezydent USA J. Biden w czasie wizyty w Polsce przechodzi przed frontem polskich bardzo ważnych osobistości z kancelarii Premiera RP i Prezydenta RP. Uprzejmie kiwa głową, ale zatrzymuje się tylko raz – przed Piotrem Naimskim. Podaje mu rękę i rozmawia z nim przez chwilę, po czym kontynuuje swój „przemarsz przed frontem bardzo ważnych ludzi”. Łatwo sobie wyobrazić, co czuli ci „pominięci, choć bardziej godni”. Nie do darowania taki afront! Nie mogli zemścić się na Prezydencie USA – ale na „bezczelnym” Naimskim – czemu nie?! Zawiść jest podłym uczuciem – silnie motywującym do równie podłych działań.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

22 lipiec 2022

5
Ocena: 5 (4 głosów)
Twoja ocena: Brak

A jednak

portret użytkownika witold k
5

Owszem. Niszczymy każdego kto mógłby stać na drodze i jest to temat!

Tutaj, tak mi się wydaje; mamy do czynienia z pierwszym publicznym realizowaniem zaleceń nowego ambasadora Izraela w III RP. Zastawałem się jak rozumieć, kto skomentuje słowa Ambasadora o tym, że czas wrócić do prawidłowych stosunków: Izrael Polska.

Pan Naimski całe życie pracował nad dobrymi stosunkami dla Polski USA &Polska. Przypomnę. Inwazja Rosji na Ukrainę raczej powinna skończyć się zaraz po słowach USA o tym, że USA przestają finansować firmy amerykańskie w zajętych przez Rosję terenach Ukrainy.

USA tak jak Europa środkowa jest do likwidacji. A dymisje traktuję jako uległość taktyczną - przed hegemonem Niemcy Izrael Rosja. USA i Europa Międzymorze nie podda się!

Pozostawiam bez słowa fakt, że owe asekurowanie to nasz największy problem bo robiony ponad głowami podatników. Robił to PRL robi III RP.

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.