Skip to main content

Namalować katolicyzm od nowa

portret użytkownika witold k
PUNC.JPG

Konspira II (4)

Tytuł tego artu, wziąłem z gotowego pomysłu – projektu, opisanego przez pana Dariusza Karłowicza.

Niech mi będzie wolno za niepisaną zgodą Autora i portalu wiara.pl zaciągnąć ten bon mot – tytuł oryginalnego pomysłu pod swoje plany, pracę od lat. Ostatnio na potrzeby PUNCS nazwane „Konspirą II”.

Konspira II to ma być, nie wiem kiedy, forma broszurki pokazująca naturalne pierwszeństwa uczniów Chrystusa w służeniu – naprawiania codzienności homo sapiens.

Gównie siły; polityczne, ideologiczne, religijne, w tym masoneria, to poprawiacze nauki syna Człowieczego. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości no to niech się przyjrzy…

Rożne są formy ekspansji; spóźnionych Izraelitów, zapóźnionych Muzułmanów, „prawo sławnych” uciekających spod władzy Papieża wpadających pod władzę Cara, przez obrażonych przepychem utopionych w tymże, po rzekomo nowoczesną – Masonerię. Wszyscy oni uciekając przed Zbawicielem (umniejszając Go), z różnych powodów; służą Mu co wprawia Ich w frustrację, rewolucję, wojny…

Zwracam tu uwagę, na mądrość Kościoła na progu ucieczki spod kontroli Papieża w łapy Cara. Wtedy Chrześcijaństwo, w swej nazwie od Chrztu, zostało zachowane - jako przyszła forma współpracy, a uczniowie Jezusa nazwali się katolikami – powszechnymi uczniami Zbawiciela.

Masoneria (później) podmieniając powszechny-katolicki na demokratyczny nie nam a sobie wyrządziła krzywdę. Szkoda, że kościół prześladowany (na Zachodzie) schował się do kruchy i teraz w katolickim powszechnym rozumieniu - katolicy to kolejna religijna sekta. Sami też na to zapracowaliśmy… że wspomnę pomijanie moich form pracy - tu na małym lokalnym, środowiskowym poletku. Tak jest także na forum globalnym.

Nieuchronna trzecia ekspansja Islamu na Europę stawia nas w obowiązku podjęcia służby. Zadanie jest duże i my poradzimy sobie z tym. Warunek; zrozumienie sytuacji i praca u podstaw.

Myśl katolicka-powszechna oparta na nauce Jezusa Chrystusa to pole to rozmowy, zrozumienia, współrodacy.

Namalować katolicyzm od nowa to nadać mu pierwotne cele. Rozum i Wiara. Jak? Na co dzień w miejscu pracy, rodzinie, polityce, obrządku. Zwłaszcza na świeczniku. Czas dla świeckich rerum novarum.

witold k

19 listopada 2021

5
Ocena: 5 (7 głosów)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze: