Skip to main content

Wspomnienie niezbyt miłe (12)

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

z naszego archiwum z okazji Orła Białego dla Twórców KOR

45. rocznica powstania KOR

Wystąpienie panów Macierewicza i Naimskiego; wreszcie pierwszych postaci w tym politycznym projekcie. Pierwszym ponieważ antagoniści w większości zmarli… Ci z Loży Ci z Kruchty, że tak obrazowo.

Czasem myślę o sobie, czy będzie mi dane wyjaśnić swoją pozycję z tamtego czasu; cele, kierunki i co z tego wyszło. Jak to jest być naznaczonym przez dwie (wiele) stron. Widzieć zły wzrok (AD 2021) ubeka, który nie kryje swojej nienawiści; jak to kiedyś na Powązkach generalizacja PRL wypowiedziała się o zmarłym partolcie "cośmy źle zrobili…". Widzieć spuszczony wzrok byłego TW, czy formy zamilczania przez współtowarzyszy tamtego czasu.

Ale nie o tym.

Myśmy tutaj u Jezuitów w DLP, ja jeszcze w tajnych strukturach Solidarności i kolejnych niezliczonych formach funkcjach np. "Moszczenica" nie ufali KOR. Szybkie powołanie alternatywy ROPCiO tylko nas umocniło w swojej postawie i jej konsekwencjach np. moich - 14 stycznia 1989.

Nie ważne. Ważne co od zawsze wskazuję pokazuję. Lech Wałęsa, kosmicznie prosty człowiek, został wychowany w nienawiści do tego co nie byłoby pod kontrolą byłych założycieli PRL „Chamów” i „Żydów” to za WJ. Dokąd LW mścił wyzywał poniżał konkurentów układu pod III RP było Ok. Jak ten zwyczajny człowiek wypowiedział się źle o profosach to podpadł… Nie raz wskazywałem, że LW został całkowicie odcięty od tego co robiła GR KK NSZZ”S” Wiele razy pisałem, że nie byłoby Junty Wojskowej gdyby w Solidarności nie były mocne środowiska polskie w naszym katolickim – powszechnym - rozumieniu. O podłej nieodpowiedzialnej pozycji PC też dużo było w mojej pisaninie.

Obecnie buduje się wydarzenia zapisujące historię wedle rozgrywek personalnych z tamtego czasu jest to konieczne – owszem; nie może jednak przesłonić metrum.

Meritum jest takie. KKK (Klub Krzywego Koła) nieformalny układ przyszłej wreszcie Judeopolonii zlikwidowany przez Gomułkę (Chama) nie przestał funkcjonować. Latający Uniwersytet, przejęty od Macierewicza KOR swoje robili… wychowywali ludzi pod potrzeby a te miały lewackie podejście do życia. Warunek finansowania i extra podróży samolotem do Francji na ten przykład po kolejne instrukcje; jak obalić Gomułkę, jak zadłużyć PRL do upadku włącznie. Klejem było tu likwidowanie w zanadrzu opozycji, którą Kiszczak potem nazwie "Ekstremą Solidarności". W 1972 roku było wiadomo, że PRL upadnie - moi mili parafianie.

Cała dopuszczona do III RP opozycja obu stron to lewica ideowa, ideologiczna i ignorancji. Kilka osób, które się przemyciły zostały, w kolejnych latach zniszczone, same się zbłaźniły…

Obecnie nowy PC pod nickiem PiS nie przeprasza a dalej zawłaszcza pole z którego wyrzucił konkurencję. Zajmuje miejsce nienależne i to jest problem.

Rozwiązaniem tej zagmatwanej sytuacji jest uwolnienie wyborów, czego od 1989 roku nie zrobiono. Co wymaga długiej drogi i niestety konsekwencji przed którą od dekad uciekamy a uciec się nie da. Wychowaliśmy sobie na własnej piersi kolejne pokolenie "traktorzystek i junaków".

witold k

24 września 2021

4.75
Ocena: 4.8 (16 głosów)
Twoja ocena: Brak