Skip to main content

Chłopaki się "zaplątały i już"...

portret użytkownika witold k

Zapraszam do wysłuchania - do zapoznania się z pierwszą z kolejnych u nas form współudziału w publicznej debacie o sprawach ważnych bieżących. Przewieszane debaty z mediów będą lokowane w tagu "Lorek" zgodnie z moją intencją, aby obecnego posła Lorka pokazać takim jakim jest. Jest Politykiem - służącym matce mądrości.

Mój komentarz do rozmowy w Radiu Łódź.

Po pierwsze Rado Łódź to dobry przykład pracy nad pracą; to za księdzem Majem "Praca nad Pracą" nie pamiętam daty wydania książki. Publiczna rozmowa z tzw. politykami partyjnymi to i owszem - szaleństwo skazane na niepowodzenie. Jednak. Trzeba to robić i za to dziękuję redaktorowi Tomaszowi Lasocie.

Do meritum

Poproszę o wysłuchanie poszczególnych mówców z ich pozycji w administracji czy w partii. Życiowego zawodowego doświadczenia to po pierwsze - awansu. Umoczenia w ślepych ścieżkach - partyjnych kierunkach obrażających własne ego jak i słuchaczy. Tych, którym nie dane było zobaczyć administracji z pozycji pracownika tejże, najcięższy przykład bezradności ubieranej w absurdalne tłumaczenia.

Gość ze złotym rewolwerem powinien wiedzieć, że już nie podpisuje decyzji o administracyjnych konsekwencjach. Debaty dwóch posłów w żaden sposób nie przyczyniają się do realizacji wykazywanych w rozmowie celów. Cele zgłaszamy i czekamy - moi mili parafianie. Komentarze (polityków spod budki z piwem dla rzadko myjących się) już nie przystają. Złoty rewolwer do czegoś zobowiązuje. Nie ten poziom. Nie przestrzeganie tego pauperyzuje... Te; obrońcie wolności godności covidowej to już kosmos. Zamiast cieszyć się, że mogą nie zaszczepić się; przejść na bezrobocie, nigdzie nie wyjechać, roznosić zarazę - no szczyt wolności - to, telepią się. Nie rozumiem. Przecież są wolnościowcami - o co im chodzi... "Aleosochozi" skomentowałem przed laty przemądry przeintelektualizowany raport z delegacji - chichotu było na tydzień.

Co by było gdyby tam Lorka nie było...

Najważniejsze. Politycy muszą prostować pokręcone ścieżki; swego rodzaju postsovietcusa. Nie chodzić w obcych garniturach, nie udawać kogoś kim nie są... Nie zawłaszczać pod potrzeby motłochu obszarów, które nie leżą w ich obowiązkach, kompetencjach. Nie robić z parlamentarzysty ministra. Z członka partii decydenta czy kierownika na budowie. Z państwa przedsiębiorcy etc.. Masakra!

witold k

13 czerwca 2021

PS. Kiedyś wybrałem się rowerem na teren budowy drogi do Sulejowa na jej element mostu na Luciąży. Robię fotki z placu budowy a tu raptem biegnie gość i krzyczy, że nie wolno mu robic zdjęć. Odpowiadam. Nie zrobilem Ci zdjęcia. Pan się wściekł. Poinformował mnie, że on jest kierownikiem qrwa budowy. Obejrzałem zdjęcia i mówię "tu nie ma kierownika qrwa budowy". Pokazałem smartfon. Pan obejrzał i mówi o "qrwa nie ma mnie". Do dziś pracuje i każdy ten głos zna - jest na każdej konferencji z budowy dróg.

movie: 
See video
4.42857
Ocena: 4.4 (7 głosów)
Twoja ocena: Brak