Skip to main content

PUNCS: Powszechna Unifikacja Naszych Czynów-Słów

portret użytkownika witold k
PUNC.JPG

z naszego archiwum

Powszechna Unifikacja Naszych Czynów-Słów występująca pod Nickiem „Powszechny Uniwersytet Nauki Chrześcijańsko Społecznej” – katolickiej znaczy się powszechnej. Staram się od lat w swej pisaninie uzmysłowić niepotrzebnie zaszufladkowany przymiotnik katolicki - zaszufladkowany - do kruchty. Wiele jest tego powodów, w tym religijny nacjonalizm - kolejne miejsce do wyrywania pozycji. Asekuracja. To tu mamy problem. Letniość religijna i układania się w Magdalence zaprowadziły nas w miejsce, które już było. Mowa o DLP – Duszpasterstwie Ludzi Pracy; tyle, że dziś stan jest gorszy niż za Jaruzelskiej PRL.

DLP to taki majstersztyk Kościoła wobec Junty Wojskowej, nowoczesna forma; odrodzenie cechów, ruchy w fabrykach PRL. Działalność publiczna IMS to powrót do dziedzictwa DPL na forum Europy. Dziękuję.

Wszystko, co robi Instytut Myśli Roberta Schumana: otwartość, jawność, autentyczność to moja – wielu - zasłużona satysfakcja. Przypominam sobie, jak szef ówczesnego DLP zaprosił mnie na spotkanie grupy religijnej – formacyjnej, po to żeby pokazać polityczne oblicze i potrzebę religijnego ogarnięcia jej. Ubolewaliśmy nad tym, że powstające na fali nowe ruchy religijne, odradzanie się tych z PRL: Cechy, czy chodźmy AP Apostolstwo Modlitwy - podskórnie uciekające od polityki – matki mądrości. Skutek tego taki, że nowe koterie znalazły tu pożytecznych do swej ekspansji na plecach religijności innych. Wszystko to zostało w „Magdalence” zhandlowane. Wykarczowane. Nie przez komunę. Przez naszych…

Po latach powstało dużo formacji w tym te używające intranetu. Jednak dopiero IMS, pewnie dzięki Covid, uruchomił to, czemu ja na ten przykład służę od zawsze i z powodu, którego jestem zaszufladkowany – niebezpieczny.

Dziwię się, że także nasze, nie tylko komuna na nazwiskach stawia swoje polityczne cele. Ruch tego czy tamtego. Nieporozumienie, głupota, nie wiem.
Jest jednak ruch polityczny, który stawia na nazwisko. Nazwisko z listy kandydatów na ołtarze. Więcej: ruch ma siedzibę w Polsce a kandydat na Ołtarze nie z Polski.

Zainteresuj się jeden z drugim(gą)… Polecam w szczególności piotrkowskiemu FRK.

Zobacz; na ten przykład cykl o duchowości Roberta Schumana.

Mówią tam (PUNCS) i będą; o gospodarcze, polityce, ekonomii, kulturze - katolickiej – powszechnej; opartej na nauce Jezusa Chrystusa.

Przypominam: ten dziwoląg „demokracja” to próba zabrania nauki powszechnej w celach imperialnych.

witold k

15 lutego 2021

5
Ocena: 5 (16 głosów)
Twoja ocena: Brak