Skip to main content

Kilka zdań o tym jak się nawzajem rozgrywamy jak zaprzepaszczamy szanse

portret użytkownika witold k
polska_flaga01.jpg

Raport czynię po tym, jak obecna administracja III RP nadrabia co najmniej 10-letnie zaniedbanie w spr. politycznego uwłaszczania obywatela - podatnika. Naprędce uruchamia wybory korespondencyjne, które dawno winny mieć: obowiązek głosowania, ordynację większościową i specjalną aplikację. W ogóle pomijającą paperolandię.

Tu przypomnę, że pierwszym premierem, który mówił o peselu II (informatyzacja życia publicznego i politycznego) jest były ministrant Leszek Miller. W Polsce PESEL II, to taki symbol korupcji unijnej, przepaści między informatyką a wiedzą i mentalnością szarego ministra, nie wypominając o obywatelu.

Internet (wróg władzy i homo sovieticusa), jako diabeł, jako zagrożenie dla rządzących koterii nie przestał odmóżdżać (brak stosunku do nowego narzędzia) tylko dlatego, że koterie boją się oddać go obywatelowi w celach politycznych.

Zawładnął dziećmi, młodzieżą, a te dietopożeracze jak stado baranów w ogień, rzuciły się na tzw. media społecznościowe i wrzucają tam fotki i... nie wiem co, jak to nazwać... jakieś proste zdania świadczące raczej o upadku polityki, a niej jej służbie.

Obraz tyle śmieszny, co tragiczny. Ostatnio zawiesiłem swoje członkostwo w kolejnym moim dziecku: Katolickim Stowarzyszeniu Energetyków z tego powodu, że towarzystwo nie podejmuje nowych form pracy, nie wykorzystuje Internetu do zebrań, narad czy jawności finansowej i merytorycznej. Jest to środowisko zawodowe rozproszone. Bez nowych form pracy nie ma sensu.

Koronawirus jak na dłoni pokazał problem zacofania, zacietrzewienia, politycznej głupoty, naiwności. Administracja (czytaj: premier) nie powie, że nasze spóźnienie w spr. otwierania nowych sposobów realizacji polityki – elekcji władz rożnego szczebla, (nie wdając się w to, kto jest winny zaniedbaniom) realizujemy w formie tymczasowej z tego właśnie względu: zaniedbania i niedostosowania się mentalnie i organizacyjnie. A te wybory są przełomowym momentem, elementem politycznego uwłaszczania obywatela, podatnika. Kolejnym będzie nowa konstytucja i nowe formy współpracy między wyborcami a wybrani.

witold k

3 kwietnia 2020

5
Ocena: 5 (9 głosów)
Twoja ocena: Brak