Skip to main content

Co zrobi Cubała?

portret użytkownika witold k
cubala.jpg

Mowa o kolejnym TW. p. Stanisław Cubała należy do ludzi odważnych. W 1986 roku podjąć współpracę z komunistyczną bezpieką to trzeba było mieć tupet. Przez kolejne lata Kłamstwo Lustracyjne gościa nie rusza. Pójdzie w zaparte, czy stanie na wysokości zadania?

witold k

27 marca 2009

przykładowe teksty powiązane:
Piotrków Trybunalski jest przerośnięty...
Notatka
Twarze Komunistycznej Bezpieki
Zadośćuczynienie za internowanie
O komunistycznej bezpiece raz jeszcze...
Rzeczpospolita konfidencka
Co z tymi katalogami?..
Historia; nam współczesna... lata osiemdziesiąte XX w

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Wypływa tak istotna -

Wypływa tak istotna - wydawałoby się - sprawa, przywołuje ją na tym dumnym portalu Pan Kowalczyk, i co na to środowiska prawicowe w naszym kochanym grajdołku? Żadnej odpowiedzi, najskromniejszego chocby komentarza, kompletnie nic, cisza. Smutne.

Owszem

portret użytkownika witold k
cytuję Marek Obszarny

Smutne.

Ano: jeden widzi źdźbło w oku trybunalskich, inny woli zapisać swoją biografię w książce z nakładem, kolejny jest skromny i trzeba do niego dotrzeć, następny tak się zapatrzył, że dostał... własną belką. Jeszcze inny dalej w konspiracji. Kolejnemu czapka gore.

Zbieranie do kupy towarzystwa - to dopiero trudne zadanie. To najtrudniejsze zadanie. Powstają np. IPN-owskie opracowania, które siłą rzeczy pomijają istotę, (której oczywiście nie ma w ubeckich materiałach a na nich w zasadzie opiera się analiza). Pominięcie owej istoty przenosi naszą narodową spowiedź na kolejne etapy by nie powiedzieć pokolenia.

Przede wszystkim jednak. Musi być zainteresowanie wyjaśnieniem tej czy innej sprawy - nie mają sensu wyjaśnienia dla wyjaśnienia - satysfakcja kilku. Prostowanie spreparowanych materiałów na ówczesne potrzeby, że strajk w melioracji wspomnę. Czy tzw. Grupę Moszczenicką w której jedynie ja jestem naznaczony - wykazany w katalogach IPN. Gdzie reszta...

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.