Skip to main content
portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Je Banaś? Pyta pan Lubański kelnerki. Myślę, że to tylko plotka. Pani odpowiada z lekka zawstydzona cztery razy przez kierownika. Mowa o zakrapianej PRL-owskiej imprezie towaru eksportowego, piłki nożnej. Oczywiście pan pytał o to, czy kolega piłkarz już dotarł na imprezę. Pozostawiam życiorysy panów Banasia, Lubańskiego, a i także obecnego pana Banasia.

Jestem przyjacielskim krytykiem III RP w ogóle, a w szczególe, jak nazywam, para prawicowego łobuza - PiS. W ostatniej kampanii wyborczej 2019 wskazywałem na okoliczności z 1993 roku. Na ostatnie wyborcze zwycięstwo SLD. Wskazywałem na podobieństwo sytuacji w przyszłości PiS, czytaj: Porozumienia Prawicy.

Teraz chcę wskazać całkowity upadek dotychczasowej propagandy na temat spuścizny post ubeckiej i z niej wybijającej w polityce gospodarce, biznesie, patologii publicznego życia. Co nam z tego wyszło? Wyszło nam, co od lat wskazuję, że usunęliśmy, wyrzuciliśmy, zablokowaliśmy ludzi uczciwych, rzetelnych nieobciążonych. Swoich. Do dziś ich umniejszamy w najrozmaitszy sposób. Służę przykładami. Życie nie znosi próżni, to miejsce od lat zajęli, zajmują umoczeni... Szeregi tak zostały przetrzepane, że jak to było w 1988 i 89 roku, dokonujemy łapanek. Obraz tragiczny. Jeśli dołożyć, że post PRL to jeszcze aktywni ludzie czujący się w umniejszeniu, to zobaczymy nie tylko swoje (ich) wtyczki w nowych szeregach, ale i niszczenie swoich wcześniej wstawionych.

Mamy do czynienia z dwoma polami. Pierwsze, jak nazywam, drobne opróżniacze rondelka - po 20 i więcej lat na żołdach w sejmie, samorządzie i wszędzie, gdzie nożna wsadzić ziomka. Oraz w biznesie. Tam ich (PRL) zadaniem jest niszczyć konkurencję solidaruchów, którzy próbują z nimi konkurować, a to przecież ich pole. Tu mamy do czynienia z wykorzystaniem obcego państwa (III RP) do walki z nim samym. Usadzeni z PRL w III RP niszczą nową nadzieję. Dzieje się to dlatego, że obecna administracja - pisoladnia wyrosła na bezpardonowej walce ze wszystkim co nie od szwagra, że tak obrazowo. Czyli mamy post PRL w całej okazałości. W 2015 towarzystwo z lekka połapało się i ludzi z PRL powstawiało na urzędach np. w Sejmie. Bez słowa przepraszam (...) otworzyli szansę dla ziomków tychże.

Pozwolili w związku z tym na odwet. Dlaczego tak się stało? Bo wcześniej pozbyli się swoich zacnych, dobrych. Owszem, są oni w drugim szeregu, nazywam ich IV konspiracją. Tutaj jest pole, miejsce do lokowania przyszłości. Wcześniej zmiany ustrojowe, politycznie - samorozwiązanie koterii okrągłostołowej udającej, że deszcz pada. Mowa o Prawie i Sprawiedliwości. PiS ponosi odpowiedniość, tak jak TW Bolek może liczyć na wybaczenie. Warunek: stanąć w prawdzie.

Tak pokrótce wygląda geniusz Kaczyński.

witold k

31 października 2019

4.75
Ocena: 4.8 (12 głosów)
Twoja ocena: Brak