Skip to main content

Rozum chyba im odjęło

portret użytkownika witold k
flaga_z_kirem.jpg

Tak pani Rafalska (minister) skomentowała głosy opozycji na temat wprowadzenia 13-stki dla emerytów i rencistów, która taką formę dofinansowania tych grup społecznych nazwała formą upokorzenia.

Owszem jest tutaj element nie tyle upokorzenia (co robią wszyscy), formą spłaszczania debaty – rozmowy z podatnikiem - jako niewykształconym pospólstwem. Jest to element, który doprowadzi do upadku obecną władzę, ponieważ, owszem - taką formą przekazu budują potencjał wśród swoich partyjnych wyborców jednocześnie obrażając resztę. Jest to polityczne kretyństwo większe niż za Gomułki czy Gierka. Znaczy to, że sterowany upadek PRL może się powtórzyć z III RP.

Obecna ekipa nieprawdopodobnie marnuje własny potencjał i możliwość narodowego odradzania. Wykazuje podobnie do PRL zupełnie nierozeznanie się w polskim żywiole. Gadki wszechwładzy, która da 13-stkę, 500-setkę, zamiast mowy o oddaniu w takiej formie obywatelom ich pieniędzy musi się w polskich realiach odbić czkawką, co widzimy np. w „psich grypach”.

Przekaz ma być inny: Zaoszczędziliśmy na byłych znaczonych biznesmenach, to oddajemy Wam, podatnicy... Może być tak, że zanim obecne ulgi ułożymy w oczekiwanym minimum socjalnym, to wstrzymamy je czasowo, bo jesteśmy zadłużeni i nie znamy jutrzejszych ruchów naszego obecnego „starszego barta”.

Jeszcze zdanie o zbokach, o edukacji z narządów płciowych dzieci w kontekście właśnie poskramianych, o czym wyżej. Znaczony postubecki biznes, który po raz kolejny, przepiera zrobione na zmianie ustroju pieniądze; jednak nie ma zamiaru nie okradać państwa, którego nie uznaje - wychodzi lepiej w narodowej wspólnocie. Nakradli, przerobili państwowe firmy na prywatne; dali pracę, budują potencjał gospodarczy kraju.

Wnuki "traktorzystek" i "przodowników pracy" - dzisiejsze zboki - nic nie budują. Za obce pieniądze realizują upadek obyczajności, moralności ze wszystkimi tego politycznymi konsekwencjami. Robią groźniejszą robotę niż biznesowa bezpieka.

witold k

8 marca 2019

5
Ocena: 5 (9 głosów)
Twoja ocena: Brak