Skip to main content

Czas na Zmianę w Piotrkowie Trybunalskim 2018 (14)

portret użytkownika witold k

„Jak dostanę od kogoś w mordę na ulicy, to najlepszą rzeczą, jaką mogę zrobić, to po prostu iść do domu i dalej żyć”

Kwintesencja tych, którzy solą są…, którzy większość stanowią, bez których nie byłoby żniwa (siewców), o którym mówi Przypowieść o siewcy MT 13;1,9. Napisał to Ten, którego szanuję, ale i o którego trzęsę się. Mam takich (na dziś) 16 osób.

Nie powiem. Dał mi lekcję z życia w nadziei.

Nie może być tak, że uczuciowość, pracowitość, ofiara na marne pójdzie. Nie pójdzie! Żeby jednak nie poszła, trzeba wskazać - pokazać, gdzie w istocie jest poświęcenie, a gdzie zawłaszczenie. Bo jak widzimy, ptak, który urodził się w klatce, myśli, że latanie to choroba. Zresztą... każdy poda przykład. Nie każdy go poda publicznie. Wydaje się, że ten, który podaje, nie jest dobrze widziany przez obie strony. Jednym puka do sumienia, innych w lęk, w obawę wprowadza. Bo: najpierw było Słowo.

Dwa przykłady, które zmobilizowały mnie do tego wystąpienia.

 • kolejna forma oszustwa internetowego - naciągania, pułapka podana w języku angielskim na płatną subskrypcję, a której nie obowiązuje zasada zwrotu towaru.
 • kolejna delegacja samorządowych dietetowców do zaprzyjaźnionego Miasta. Obciążenie podatnika para prywatnymi wycieczkami incognito poza jego wiedzą, zgodą, należną mu informacją.

  witold k

  30 sierpnia 2018

 • 5
  Ocena: 5 (4 głosów)
  Twoja ocena: Brak