Skip to main content

Łódzki Sejmik Wojewódzki bawi się za nasze pieniądze....

Na 90 urodziny województwa Łódzki Urząd Marszałkowski lekką ręką wyda 1,5 miliona zł na koncert Placido Domingo.
Jak donoszą media, na ostatniej sesji łódzki sejmik wojewódzki głosami koalicji (PO-PSL) przegłosował uchwałę o występie tenora. Urząd Marszałkowski wyda na ten cel aż 1,5 mln zł. Nieoficjalnie mówi się o tym, że umowa z tenorem już wcześniej była podpisana. Krążą pogłoski, że Placido Domingo pobrał już połowę uzgodnionej kwoty, to jest 750 tys. złotych. Jeśli to prawda – oznaczałoby to, że ktoś bez zgody sejmiku, czyli niezgodnie z prawem, wydał publiczne pieniądze. Co więcej, umowa ma zawierać klauzulę, iż jeśli miasto wycofa się z organizacji koncertu tenora, 750 tys. zostanie na jego koncie.
Opozycja już zapowiedziała powołanie specjalnego zespołu w ramach komisji rewizyjnej w celu zbadania całej sprawy.
Tymczasem reporterka TVN24 ustaliła, że dzień po uchwale w sprawie koncertu urząd marszałkowski podjął decyzję o likwidacji szkoły ratownictwa medycznego w Łodzi – bo brakuje na nią pieniędzy. Na jej utrzymanie potrzeba w skali roku 1,1 mln zł, czyli niewiele mniej od tego, co beztrosko przeznaczono na jednorazowy występ tenora. Czy w tym momencie któryś z chcących się teraz bawić za publiczne pieniądze radnych pomyślał, że zapłaci za swoją beztroskę? Bo przyjdzie taki moment, że rażony zawałem na chodniku nie doczeka się znikąd pomocy, że we wraku samochodu może się wykrwawić ktoś bliski, że nikt nie przyjedzie z pomocą do ukochanego wnuczęcia targanego drgawkami przy wysokiej gorączce? Ale to już rozważania na zupełnie inny artykuł.

1,5 mln złotych to spora kwota w budżecie łódzkim. Tymczasem Łódź wydaje co roku 400 tys. zł na ochronę przeciwpożarową, a ok. 250 tys. zł na program zapobiegania narkomanii. Ale przecież województwo łódzkie to nie tylko Łódź.
Dla porównania: kwota 1,5 mln zł to koszt miesięcznej dializy (ok. 13 zabiegów) dla wszystkich dializowanych mieszkańców województwa łódzkiego (w chwili obecnej około 500 osób) W czasie ostatniej sesji sejmiku łódzkiego z ust radnego PiS-u Wojciecha Szczęsnego – Zarzyckiego padły następujące słowa ; “Najpierw zatroszczmy się o mieszkańców, którzy tracą pracę, potem wyrzucajmy w błoto 1,5 mln zł. Wydawanie takiej kwoty na jednorazowy występ tenora to potwarz rzucona ludziom pogrążonym w kryzysie gospodarczym. Przecież mamy wielu znakomitych artystów, którzy mogą uświetnić obchody rocznicowe naszego województwa. Gdyby ich poprosić, pewnie zgodziliby się wystąpić za darmo”.

I trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza w obliczu masowych zwolnień, również u nas w Piotrkowie.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że już w przyszłym roku kolejne wybory samorządowe, w tym do sejmiku łódzkiego, do którego i mieszkańcy Piotrkowa oraz Powiatu Piotrkowskiego wybiorą swoich przedstawicieli. Może czas, by zapamiętać, kto beztrosko szastając samorządową kasą funduje sobie rozrywkę, zamiast wywiązywać się z przyrzeczeń składanych nie tak dawno swoim wyborcom.

Małgorzata Nowakowska

2 marca 2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Przez osiem lat służyłem w Samorządzie.

portret użytkownika witold k

Przez osiem lat służyłem w Samorządzie. Pierwsze cztery to wielki emocjonalny żywioł. Nikt nie myślał o apanażach. Dieta radnego to średnia w UM. Członek ZM cały dzień pracował za dietę (ostatnia 64 zł.) radnego. W 1993 roku do władzy dostaje się stara komuna. W 1994 do piotrkowskiego samorządu też. Pierwsze, co robią, to przywrócenie KOSMów (obecnie to się nazywa rada osiedla) i pensje dla członków ZM... Korupcja na sali obrad RM. Kolega prezydent sprzedaje koledze biznesmenowi działkę utwardzoną jako nieutwardzoną.... na oczach całej rady... Spakowałem manatki i już tam nie wrócę. Nie wrócę, bo jak rozmawiam z obecnymi radnymi.... to - jeden utopią nazwał moją propozycję interaktywnego doradztwa czy propozycje Karty Miejskiej

witold k

Bumerang zawsze wraca jeżeli nie trafi w cel!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Ty Witoldzie nie wrócisz do RM ale socjaliści wszelkiej maści wrócą i to na życzenie wyborców, którzy jak zawsze zawierzą POPIS-owi, LSD (jak pisze Pan P. Idźkowski) itp wydrwigroszom! No chyba, że bumerang (Trybunalscy) przetrąci karki tym wszystkim ZŁOTOUSTYM "SPRAWIEDLIWYM SPOŁECZNIKOM" i ich elektoratowi! Szlifujmy ten bumerang, bo wybory tuż tuż!
Piotr Korzeniowski

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.