Skip to main content

Cieszą się z lewa cieszą z prawa: ja też

portret użytkownika witold k
polska_flaga01.jpg

Pan Warzecha rozszyfrował nick PiS. Mianowicie PiS to populizm i socjalizm. No. Ja to wiedziałem w tydzień po powstaniu PC. Należy wyjaśnić powody, dla których obie dzisiejsze strony rzekomego konfliktu PC i ROAD nie podjęły sprawy zadłużenia PRL. Nikt tego nie podejmuje. Dlaczego? To jest klucz, który może otworzyć przestrzeń do zrozumienia obecnej sytuacji. Może, choć zaniedbania są kosmiczne.

Premier, mówiąc o daninie na fundusz wspierania kalek powiedział to, co powinien powiedzieć pierwszy premier III RP o nowym ustroju, państwie i współodpowiedzialności za nasze wspólne przyszłe losy. Żaden kolejny tego nie powiedział i to jest szyfr do zrozumienia naszej pozycji politycznej w świecie. To jest dowód, że do tej pory nie mamy polskiego państwa, a mamy kolaborantów, lawirantów globalnej rywalizacji: glinianych kokosów.

Niestety, wszystkie ekipy II, PRL, III jak i IV - to te same nieślubne dzieci Rzeczypospolitej. Jak tylko pojawi się zdrowy żywioł, zaraz jest ucinany. Dzieje się tak dlatego, że zawsze ekipy rządzące działają w oderwaniu od obywatela, podatnika, członka narodowej i w konsekwencji państwowej wspólnoty. Dlaczego tak postępują? Bo są mierni, bo wcześniej zniszczyli własne zdrowe zaplecze. Dlaczego? Bo siedzą w klinczu ordynacji proporcjonalnej i z tego wynikającego permanentnego niedowładu. Dlaczego? Bo takie, jak oczekiwanie pamiętających pozycję Lachów późniejszych Polaków.

Na dzień dzisiejszy wygląda, że naiwność II RP, naiwność PRL, naiwność III RP - nie stanowi żadnej refleksji. To, to samo oszołomstwo. Dalej jesteśmy parlamentaryzmem, który głosuje wedle oczekiwań z dnia. Dalej obywatele - to mięso armatnie w walce z sąsiadem: ziomkiem - pod fałszywą flagą, co dość często uświadamia nam dominacja innych państw i interesów, jakie na nas robią.

witold k

21 kwietnia 2018

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak