Skip to main content
portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Senat III RP nie oddał senatora Koguta bez ochrony, jaką daje immunitet. Rozumiem z tego, że wieloletnie pływanie między paragrafami zostanie poddane analizie. Swoją drogą nie mogę tu nie przywołać choćby dwóch kogutów, z którymi miałem do czynienia. Pierwszy przypadek, który zwalił mnie z nóg, to sytuacja, w której kolega pokazuje mi element z produkcji – obróbka skrawaniem i pyta, do czego by to jemu mogło się przydać? Pytam: Komu to ukradłeś? On: Nie! Ja nic nie ukradłem. Leżało tam, przy maszynie. Inny przypadek „biznesmena”. Otwieram pomieszczenie magazynowe, w którym na środku leży paleta blachy OC. Kolega aż się uradował informując z dumą, że tyle baldachy OC to on na dachu położył. Pytam, gdzie ją ukradł? - Witek! Ku..a, ja pie…le - jak Boga kocham, ja w życiu nic nie ukradłem. - To skąd wziąłeś? - A na placu leżało. Budowę miał po drodze do domu.

Ciągle pytam, czym się różni Komisarz od Oligarchy? No czym? A moskiewska pożyczka... Preferencje dla ludzi Geremka, całe odcinki rynku dla kolegów Kiszczaka. Zdzichy, Rychy, Maniutki. Ordynacje proporcjonalne, żenująco niska frekwencja wyborcza: to co to jest?!

Obecną akcję od „korupcjonowania” polityki, gospodarki, bez zmiany ustroju gospodarczego, podatkowego, politycznego - to jak nazwać? Zmiany w rządzie, to w istocie czym są? Moim zdaniem próbą ułożenia (personalnego) się z kolejnym zewnętrznym darczyńcą, który z nawiązką kolejny raz odbierze. Nazwę to: Jaruzelski II.

Bez wieloletniej edukacji, polityki małych kroków np. „Karta Miejska” stoimy w miejscu i tupiemy. Raz, co raz do raportu nas stawiają i ministrów ustawiają. Dlaczego? Bo nie mamy polityków, administracji legitymujących się mandatem wyborczym – politycznym. Śmiechem, drwiną historii jest fakt, że to ci sami i tak samo nas ustawiają.

Oczekuję od zawsze merytorycznej edukacji, czym jest 7 paragraf najstarszego kodeksu karnego - (XIII w p.n.e) funkcjonującego bez przerwy. Także jak należy interpretować ręczne (ustawowe) sterowanie życiem publicznym – państwowym w odniesieniu do wskazanego Kodeksu.

witold k

20 stycznia 2018

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak