Skip to main content
19.12.2017 17:00
19.12.2017 19:00
logo800.jpg

„Znam takie miejsca... gawędy o ulicach i placach Piotrkowa Trybunalskiego” mojego i Agnieszki Bednarskiej-Smugi autorstwa, to kolejna publikacja o dziejach Piotrkowa Trybunalskiego, wydana w wyjątkowym dla miasta momencie, z okazji obchodów jego 800-lecia.

Gawędy o ulicach i placach Piotrkowa powstały w oparciu o informacje jakie zgromadziłem jako piotrkowski przewodnik. Gawędy mają zachęcić do samodzielnego poznawania przeszłości Piotrkowa Trybunalskiego poprzez spacery indywidualne lub odbywane w gronie rodziny, przyjaciół czy znajomych. Cennym uzupełnieniem informacji o ulicach i placach (w tym skwerach i rondach) jest ich wykaz, który opracowała Agnieszka Bednarska-Smuga. Zamieszczono w nim spis nazw ulic, placów, skwerów i rond - sporządzony na dzień 1 września 2017 roku. Promocję książki odbędzie się 19 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w czytelni dla dorosłych, ul. Jerozolimska 29.

Książka powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „800-lecie Piotrkowa Trybunalskiego 1217-2017”.

Współorganizatorem obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego jest Muzeum Historii Polski.

Zapraszam: Paweł

5
Ocena: 5 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak

Kiedyś

portret użytkownika witold k

Kiedyś w ramach mojej mocnej publicystycznej działalności na temat zmonopolizowania przez administrację aktywności, w tym kulturalnej, w kontekście nazewnictwa ulic, placów ect. postulowałem aby ulice były wyposażane w swego rodzaju rol-papy z info o pochodzeniu nazewnictw danej ulicy. Uzyskałem wtedy o tym, że jest takie tajne miejsce we władzach, które myśli o takim właśnie samo edukowaniu z historii naszego Miasta. Tajne. Bo; wiadomo. Kto nie zmami ten przeciw nam - to za generałem Junty Wojskowej.

Praca Pawła i Agnieszki to kolejny dobry krok w tę stronę. Dziękuję. Przystałoby się miejsce do dopisywania kolejnych historii kolejnych miejsc...