Skip to main content

Energetycy łódzcy – ważny element Kościoła łódzkiego

portret użytkownika witold k
logo Nazaret.jpg

24 stycznia 2017 w Bełchatowie z inicjatywy duszpasterstwa energetyków łódzkich oddziałów Polskiej Grupy Energetyków Dystrybucji odbyło się pierwsze w historii, spotkanie opłatkowe wszystkich głównych elementów PGE: Elektrowni, Kopalni, Dystrybucji, Obrotu. To kolejny krok milowy w konsolidacji zawodów związanych z energetyką najszerzej rozumianą, na płaszczyźnie powszechnej – katolickiej.

Niestety - nie doczekałem się żadnej oficjalnej (jest notatka w intranecie PGE) formy publicznego przedstawienia tego ważnego wydarzenia. Nasze środowisko (niestety) nie wyróżnia się od statystycznego środowiska. Każdy sobie rzepkę skrobie – niektórzy lepsze miejsce w szyku.

Duszpasterstwo zawodowe - najmłodszy produkt lokujący się pomiędzy duszpasterstwem rozumianym wprost, a nową formą realizacji Cechów Zawodowych znanych w II Rzeczypospolitej – publicznego przywiązania Zawodu (Cechu) do Kościoła i jego nauki. Duszpasterstwo Energetyków, Elektryków, Elektroników (1986) wybija się tutaj swoją ekspresją, potencjałem i siłą. Próbuje ustawić na stałe współczesne oczekiwanie religijnych świeckich w miejscu pracy. Nie jest to łatwa praca. Wymaga szczególnej roztropności, spolegliwości przy zachowaniu ortodoksji.

Nie miejsce na pisanie historii. Miejsce na wytyczenie kierunku bieżącej pracy - tak!

Chciałbym! Proszę koleżeństwo, także tych wszystkich w szczególności kadrę kierowniczą tak energetycznych korporacji, jak i małych rodzinnych firm, pracowników energetyki, elektryki o podjęcie bezpośredniego kontaktu, debaty przy użyciu nowych form kontaktu np. w grupie tematycznej (części dla zarejestrowanych) na naszym portalu. To jest ważne. Okoliczne spotkania, tak jak wskazany tu Opłatek, to forma oficjalna, z której nie ma pożytku ani rozwoju. Jeszcze tegoroczne fotki z gniazda odrodzonych Cechów zawodowych, w nowej formie duszpasterstwa zawodowego „Nazaret”, w jego kolebce - w Rejonie Energetycznym Piotrków Trybunalski.

witold k

5 lutego 2017

(foty: Bożena MK – PGE Dystrybucja)

4.6
Ocena: 4.6 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak