Skip to main content
portret użytkownika witold k
logo800.jpg

dowiaduję się, że na środę szykowane jest porzucenie druha. Zdanie to proponuje potraktować jako ostrzeżenie - może podpowiedzenie. Moja ocena przygotowania i przeprowadzenia rautu dla pana Marcina raczej nie będzie przebierała w środkach - jeśli się nic nie zmieni.

7 lutego 2017

Od zawsze chciałem zatrzymać się nad szczególnym przypadkiem przepychania się - najdelikatniej mówiąc - budżetowej piotrkowskiej prawicy i lewicy. Dobrze to widać na przykładzie honorowania obywateli.

Pan Marcin miał być, wedle notatki kolegów sprzed 1989 roku, czyli PZPR/PRL wyróżniony za to, że przemycił się na jednym stołku 34 lata, a w ogóle to udało mu się odsiedzieć 43 lata na żołdzie. Rzeczywiście to sztuka.

Jeśliby poszukać owej zasługi to nie za to, że giętki i taki pozostał (przyjęcie wyróżnienia, jako alibi dla koterii samo zadowolonej) a za to, że rzeczywiście pan Marcin był w stanie (jedyny urzędnik PRL w III RP w PT – nie liczę innych przypadków, bo nie zasługują, chyba że...) zachować poziom – honor. Raczej późniejsza poniewierka, jaka spotkała dyrektora ze strony „manitkomanii” jest powodem obecnego uhonorowania. Na boku pozostawiam swoiste polityczne gówniarstwo koalicjantów PROM i resztki SLD – dobrze to widać w składzie personalnym HO Piotrkowa Trybunalskiego.

Te parę akapitów wkładam do naszego tagu poświęconego 800-leciu naszego miasteczka, któremu każdy indywidualnie w tej grupie roboczej może się przysłużyć, wkładając swoje opinie, radości, prace czy cele.

witold k

23 grudnia 2016

Powiązane:
Jest nowy Honorowy Obywatel Piotrkowa
Marcin Gąsior Honorowym Obywatelem Miasta
Stanisław Marcin Gąsior honorowym obywatelem Piotrkowa
Honorowy Gąsior

Honorowi Obywatele

4.11111
Ocena: 4.1 (18 głosów)
Twoja ocena: Brak