Skip to main content

Piotrkowskie kościoły otwarte dla wszystkich

portret użytkownika witold k
mamipulacja.jpg

Adres. Non possumus – nie pozwalam. Tyle może normalny obywatel - podatnik. Od lat delikatnie wskazuję współodpowiedzialność piotrkowskiego duchowieństwa za trwanie i podtrzymywanie lokalnej samorządowej koterii (PROM). Nic. Zamiast refleksji, pracy u podstaw, coraz większe skandale.

Jest lepszy kaznodzieja specjalista od zarządzania para religijnymi koteriami – właśnie odjechał z parafii. Bernardyna miałem za wstępnie rozgarniętego, który delikatne steruje koterią w dobrą stronę. Pomyliłem się?

Na miły Bóg. Jeśli Samorząd dostrzega obowiązek "turystyczno-historycznego" wspomagania miejskich kościołów to posyła tam swoje służby, zaprzyjaźnione służby. Konkretnie PTTK bądź CIT. Zwykła robocza decyzja administracyjna. Wskazanie - raczej - należy się mieszkańcom, którzy taki obowiązek pilnowania świątyni biorą na siebie - zwłaszcza wolontariusze.

Można wskazać Radę Miejską bądź Prezydenta wtedy, kiedy pojawią się dokumenty: Uchwala bądź Zarządzenie – zbędne, ale mogły być. Nie można plątać urzędu Prezydenta z osobą, która taki urząd pełni. Jeśli na ten przykład urzędujący Prezydent wykłada swoje prywatne pieniądze na żołdy dla przewodników to podajemy jego godność, a nie urząd.

To nie koniec. Ksiądz, jak każdy zmęczony, ma prawo na słowne lapsusy. Piszący ten art. miał w obowiązku przygotować materiał, a nie propagandę, jak za komuny mówiliśmy. Nie traktujemy mieszkańców jak debili... Debilom podajemy prochy, a nie ich oszukujemy.

witold k

13 lipca 2016

4.11111
Ocena: 4.1 (9 głosów)
Twoja ocena: Brak

Bezpłatne zwiedzanie Piotrkowa Trybunalskiego

portret użytkownika Danuta
5

Przez całe wakacje turyści odwiedzający Piotrków Trybunalski będą mogli bezpłatnie zwiedzać z przewodnikiem wnętrza zabytkowych świątyń naszego miasta. To wszystko dzięki wspólnemu zaangażowaniu piotrkowskich parafii wszystkich wyznań chrześcijańskich, Centrum Informacji Turystycznej oraz młodych piotrkowskich wolontariuszy. Jest to kontynuacja akcji zapoczątkowanej w ubiegłym roku, która cieszyła się sporym zainteresowaniem.

W lipcu i sierpniu, każdego dnia o stałych porach (od poniedziałku do soboty o 11:00 i 16:00, w niedziele o 14:00) spod siedziby CIT przy ul. Zamurowej, można wyruszyć na spacer po piotrkowskich świątyniach, zlokalizowanych głównie w obrębie Starego Miasta, posiadających szczególne znaczenie w historii trybunalskiego grodu. Trasa zwiedzania wiedzie od siedziby CIT do kościoła św. Jakuba, kościółka Nawiedzenia NMP na Krakówce, Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej, kościoła św. Jacka i św. Doroty, kościoła ewangelicko-augsburskiego, klasztoru OO. Bernardynów do katedralnej cerkwi prawosławnej. Przebieg zwiedzania zależy jednak od uczestników spaceru, którzy mogą zasugerować interesującą ich trasę, która może obejmować np. obiekty zabytkowe na Trakcie Wielu Kultur.

Przed wyżej wymienionymi obiektami sakralnymi umieszczono numery telefonów, pod którymi można – także indywidualnie – zgłaszać chęć zwiedzenia kościoła. Nie są za to pobierane żadne opłaty.

CIT

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.