Skip to main content

"Pobudka" Polska po roku od protestu w Państwowej Komisji Wyborczej

28.11.2015 17:00
28.11.2015 19:30
pobudka.png

Szczęść Boże!
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

W imieniu Klucza Warszawa-Śródmieście, Centrum Edukacyjnego Powiśle oraz Ruchu Kontroli Wyborów zapraszamy na debatę z udziałem Grzegorza Brauna, która odbędzie się w najbliższą sobotę 28 listopada 2015 roku o godz. 17:00 w Warszawie przy ul. Foksal 3/5 w lokalu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Tematem spotkania będzie: „Polska po roku od protestu w Państwowej Komisji Wyborczej.”

Protest w PKW w dniu 20 listopada 2014 roku, zainicjowany i poprowadzony pod przewodnictwem Grzegorza Brauna, stał się jednym z najważniejszych wydarzeń w ostatnim ćwierćwieczu historii Polski. Protest ten bezpośrednio i pośrednio przyczynił się do niezwykle ważnych zmian jakie później nastąpiły w naszej Ojczyźnie.

W jego wyniku:
- uznając de facto, że doszło do fałszerstwa wyborczego, podali się do dymisji wszyscy członkowie Państwowej Komisji Wyborczej,
- powstał oddolny Ruch Kontroli Wyborów, który rozpoczął pracę przed wyborami w 2015 roku i miał niebagatelny wpływ na poprawny przebieg wyborów prezydenckich i parlamentarnych.

Wielu uznaje, że protest ten przyczynił się do porażki wyborczej Bronisława Komorowskiego i utorował drogę do prezydentury Andrzejowi Dudzie.
Spotkajmy się w pierwszą rocznicę tego wyjątkowego wydarzenia aby zastanowić się jak w ciągu tego roku zmieniła się Polska i Polacy.

Włodzimierz Skalik
Sztab Pobudki
kontakt@pobudka.org

5
Ocena: 5 (4 głosów)
Twoja ocena: Brak