Skip to main content

List do Członków Wspólnoty Mieszkaniowej

portret użytkownika witold k

Choć słowo kieruję do Wspólnoty Wysoka 14, to problematyka (w ogóle) dotyczy mistrzowskiego posunięcia Ustawodawcy w zakresie współodpowiedzialności za dobro wspólne, w tym wypadku, dom wielorodzinny.

Tak się składa, że jestem prekursorem obywatelskiego myślenia o, jak nazywam, blokowisku – tu przypomnę: (blokowisku) terenu aktywności komunistycznej i postkomunistycznej inwigilacji. W każdej klatce mieszkał ormowiec i TW. W latach osiemdziesiątych w budynku, w którym mieszkał antykomunista było ich dużo więcej. Kiedyś powiem, ilu ich było w pierwszej klatce przy Wysokiej 14.

Do meritum jednak.

Wykonałem wiele czynności, w tym doprowadziłem do skazania mnie przez Sąd III RP na wpłatę zaległości za wodę, którą inny sąsiad ukradł. Po latach przewodnicząca Wspólnoty wykazała złodziei wody. To oryginalny przykład współpracy; polska sztafeta do normalności. Obecnie we Wspólnocie trwa rywalizacja więcej personalna niźli merytoryczna. Nigdy do takiej rywalizacji się nie skłaniałem i nie będę skłaniał. Prowadzę publiczną aktywność wykorzystując kiedyś pseudonim, a po 1989 nowoczesne formy oraz internet gdy tylko się pokazał.

Nie życzę sobie zaczepiania przed budynkiem, w budynku, w mieszkaniu. Nie czytam ogłoszeń ani listów przynoszonych czy wkładanych do skrzynki pocztowej. Dziś, w dobie wszechobecnego internetu, wykorzystuję i ciągle oto proszę Wspólnotę o podjęcie mojej propozycji w formie Grupy Tematycznej na interaktywnym portalu trybunalscy.pl, gdzie są zamieszczane: komunikaty, wezwania, dyskusja, głosowania.

Tam, gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania – tak mamy i to doprowadziło nas - europejskiego hegemona na dzisiejszą postkolonialną pozycję w Europie. Powinniśmy publicznie wytrząsać pretensje, zgłaszać postulaty, debatować. Ja to robię i zapraszam innych.Także Wspólnotę Mieszkaniową.

Wspólnoty Mieszkaniowe działające na koślawym ustawodawstwie potrzebują nowego oddechu, który może dać publiczna wymiana oczekiwań i form pracy.

List ten jest moim głosem na zebranie Wspólnoty Wysoka 14, ogłoszone na środę 16 września dotyczące kolejnej formy żerowania na publicznym wspólnotowym groszu.

witold k

15 września 2015

4.5
Ocena: 4.5 (8 głosów)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze: