Skip to main content
portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png
Jestem Moderatorem Marszu Rotmistrza (2010-2015), który od 2014 roku przekształcił się w duży program pod wspólnym szyldem „Piotrków Trybunalski Pileckiemu”. Niesamowita idea: „Wielu w jednym celu” trwa i "trwać ma". Z obawy, że mogłaby się nie spełnić – obecnie każde utożsamienie projektu z innym nazwiskiem nie pomoże, a zaszkodzi – publikuję to Oświadczenie.

Choć jestem osobą trudną do zaakceptowania dla wielu, to jest to sytuacja lepsza, ponieważ gwarantuję bezstronność i nie jestem konkurentem do żadnej formalnej czy nieformalnej rywalizacji, które ze swej natury bywają toksyczne. „Piotrków Trybunalski Pileckiemu” nie stanie się polem zawłaszczonym.

Pułkownik Pilecki jest naszym narodowym dobrodziejstwem. Jest wyrzutem sumienia i jednocześnie nadzieją dla takich jak On, że przypomnę coroczne słowo Moderatora. Energia, jaka realizuje się w wielu formach od Konkursu Gloria Victis po wystawy, lekcje historii do Marszów, które mobilizują niezliczoną ilość pomniejszych inicjatyw, powinna być eksponowania i umacniania.

Uważam, że miejscem plenarnych spotkań wszystkich chętnych do dołożenia się z własnym pomysłem do projektu „Piotrków Trybunalski Pileckiemu” jest - sala Rady Miejskiej. Oczekuję pełnego otwarcia miejskich służb, ponieważ nasza działalność jest działalnością obywatelską. Jak wiele razy wskazywałem, Administracja samorządowa, organizacje, stowarzyszenia, związki, osoby publiczne - oddają się do dyspozycji Akcji Obywatelskiej.

O miejscu w hierarchii decyduje świadectwo, zaangażowanie, moc sprawcza. Tego nie wskazujemy, to widzimy. Nie znaczy to, że w swoich środowiskach, na swoich serwisach, nie chwalimy się zaangażowaniem w Projekt.

Ja, Witold Kowalczyk, także Portal, który należy widzieć jako interaktywne środowisko ponad podziałami, stawiamy się do dyspozycji i na miarę możliwości - talentów, energii, jaką skupiliśmy w ciągu ośmiu lat istnienia środowiska trybunalscy.pl. Deklarujemy oddanie się sprawie.

witold k

30 stycznia 2015

4.77778
Ocena: 4.8 (18 głosów)
Twoja ocena: Brak

Historia jest świadkiem czasów

portret użytkownika grzegorz

Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae!
(Historia jest świadkiem czasów, światłem prawdy, życiem pamięci, nauczycielką życia).

Naród, który nie pamięta o swoich bohaterach jest społeczeństwem zniewolonym i pozbawionym możliwości wyciągania wniosków. Dlatego tak ważnym, szczególnie w dzisiejszych czasach, w których każdy autorytet jest niszczony, byśmy pamiętali o przeszłości i naszych bohaterach.
Cieszę się że w Piotrkowie są jeszcze osoby którym się chce działać, pozdrawiam ich.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.