Skip to main content

Zmarł o. Jerzy Leoncjusz Maria Sima OFMConv (1924-2014) - Franciszkanin

portret użytkownika Forum Ruchów Katolickich
Krakówka.jpg

W Piotrkowie Tryb. w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny ( krakówka ) w piątek 19 września 2014 o godz. 18.00 w intencji zmarłego franciszkanina śp. O. Leoncjusza Simy zostanie odprawiona Msza Święta.
O. Jerzy Leoncjusz Maria Sima OFMConv (1924-2014) odszedł w Niepokalanowskim Szpitalu w czwartek 11 września 2014 r. w wieku 90 lat, był zakonnikiem przez 63 lata - profes wieczystyi kapłan Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, a posługą kapłańską służył przez 58 lat. W miniony poniedziałek 15.09.2014 został pochowany na przyklasztornym cmentarzu w Niepokalanowie.

+ \ * / + \ * / + \ * / + \ * / +

Jerzy Leoncjusz Sima urodził się 7.11.1924 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Pochodził z wielodzietnej rodziny urzędnika państwowego. Dzieciństwo i wiek szkolny spędził w Piotrkowie Trybunalskim.
Na kontynuację swojego wykształcenia udał się do Niepokalanowa, gdzie został zakonnikiem i przyjął śluby wieczyste w 27 roku życia. Następnie przygotowywał się do kapłaństwa, aby roku 1956 mając 32 lata przyjąć święcenia kapłańskie.
Swoje kapłaństwo realizował w dużej części na misjach. Tą ewangelizacyjną aktywność na obczyźnie rozpoczął w zachodnich krajach Europy - pracował w Szwajcarii i we Francji.
Przez 13 lat – od 1982 do 1995 posługiwał w Turcji. Był tam rektorem Polskiej Misji w Stambule.
Duszpasterskie obowiązki sprawował tam wśród polskich pracowników kontraktowych zatrudnionych na budowach, w stoczniach, w ośrodkach dla uchodźców, w dyplomacji.
Po powrocie do Ojczyzny zajął się między innymi opisywaniem swojej posługi i publikacją pozyskanych doświadczeń, dając świadectwo przywiązania do Boga i nauki Jezusa Chrystusa dla swoich czytelników.

Autor wielu książek, gdzie w jednej z nich ukazał również nasze miasto w którym spędził część swego życia.

Droga jednego powołania - Jerzy Leoncjusz Sima OFMConv

Kapadocja i jej wpływ na formowanie się nauki Kościoła - Jerzy Leoncjusz Sima OFMConv

Duszpasterstwo Franciszkańskie wśród Polaków w Turcji - Jerzy Leoncjusza Sima OFMConv

Ku Jedności Kościoła po śladach Świętego Pawła - Jerzy Leoncjusza Sima OFMConv

pozostałe tytuły niewymienionych książek

i inne

Pogrzeb śp. o. Jerzego Simy odbył się w Niepokalanowie, 15 września 2014 r.
10.00. Rozpoczęły się modlitwy przy zmarłym w Sanktuarium św. Maksymiliana
11.00. odprawiona została Msza święta pogrzebowa w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask
Po obrzędach pogrzebowych odprowadzono na miejscowy przyklasztorny cmentarz.

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze: