Skip to main content

Msza Święta za Ojczyznę – moi mili parafianie...

portret użytkownika witold k
13.09.2014 18:30
13.09.2014 20:30
Matka Boża Trybunalska
Po Mszy świętej zapraszamy na wykład Pana dra Dariusza Roguta, pt. "Zdradziecki atak - 17 września 1939. Agresja Sowiecka."

Msza Święta za Ojczyznę – moi mili parafianie, to Msza wszystkich Mszy. To Msza Święta za Króla. Rzecz w tym, że późniejsi następcy Króla – Sekretarze, przerobieni współcześnie na: Prezydentów, Sołtysów, Starostów... do Króla się mierzą. Otoczeni klakierskim zaciągiem spauperyzowali: Boga, Honor i Ojczyznę. Zajrzyj, proszę, dlaczego kiedyś oddałem Mszę Świętą za Ojczyznę. Dość o tem – każdy wstępnie rozgarnięty to wie. Normalny ma wyrzuty sumienia, że nic w tej sprawie nie robi. Resztę pomniemy.

We Wrześniu - trzynastego tu przypomnę, podejmiemy sprawę ogólnie mówiąc polskiego Września 1939 roku. Powiemy o nadziejach tzw. zwykłych ludzi, o ich planach, o działaniach przywódców i niszczącej siły politycznej – globalnej. Porównamy tolerancję przywódców Europy do działań Hitlera z obecną tolerancją dla Putina.

Zapytamy się o IV Rozbiór Polski w kontekście V. O to czy Ukraińcy ustrzegą się totalnej dominacji Komisarzy (tu uwaga Komisarze po odejściu Lenina do Brukseli się przenieśli). Kto i jak rozegra, czasem nam wrogie, ukraińskie żywioły.

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze:

Czy nadchodzi rozbiór?

portret użytkownika ryszard l

Poczciwość serca i umysłu
rodzi
MODLITWĘ ZA OJCZYZNĘ