Skip to main content

Solidarność gani bluźnierców

portret użytkownika ryszard l
Solidarnosc_logo.gif

Dzisiaj (27 czerwca 2014) obradujące w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Tryb. Walne Zebranie Delegatów Regionu Piotrkowskiego NSZZ Solidarność - jednogłośne zajęło stanowisko w sprawie bluźnierczych spektakli, które są organizowane w placówkach kultury wielu miast.

Oto treść tego stanowiska:

Delegaci na XXIII Walnym Zebraniu Delegatów Regionu Piotrkowskiego NSZZ Solidarność - związku zawodowego opierającego swą działalność na Katolickiej Nauce Społecznej z dużym zaniepokojeniem przyjmują informacje o podejmowanych próbach profanacji Krzyża i Męki Pańskiej poprzez publiczną prezentację „spektaklu Golgota Picnic”, które swoją treścią budzą sprzeciw nie tylko wśród osób wierzących.

Domagamy się od władz rządowych i samorządowych, aby nie wydawali publicznych pieniędzy na przedstawienia, które godzą w kulturę i dziedzictwo narodowe, a zarazem służą deprawacji i są agresywne wobec religii Kościoła Katolickiego.

+ + +

Dzisiaj również i ty możesz złożyć swoje poparcie w tej prowokacji pseudoartystycznej okazującej kompletny brak szacunku dla wierzących tutaj

+ + +

Ciekawe stanowiska i wypowiedzi w tym bulwersującym temacie:

„Czujemy się dzisiaj bardzo dotknięci i skrzywdzeni” – Metropolita Łódzki
Oświadczenie Kurii dot. spektaklu „Golgota Picnic” w Łodzi
Protest Rady Społecznej
Oświadczenie KSM i Rady Młodych w Łodzi
Przeciwko obrazoburczej “sztuce”

Zachęcam do podawania kolejnych wypowiedzi, stanowisk i protestów

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak