Skip to main content

Dreszcze za 7 baniek

portret użytkownika Marcin P.
mamipulacja.jpg

Od kilku dni trwa wszechobecny zachwyt nad propagandowym wyrobem, mającym utwierdzać nas w przekonaniu, że EuroKołchoz to raj na ziemi.

Za 1 minutę propagandowego tworu zapłaciliśmy z naszych pieniędzy 922 843,17 zł, co daje 15 380,72 zł za jedną sekundę.
Jakby tego było mało ów film reklamowy musi być wyemitowany w mediach, które przecież czerpią szerokim strumieniem z rządowych zleceń. I tym razem dostaną 6 210 283,33 zł.

Podczas prezentacji tego propagandowego dzieła dziennikarze zachwytu nie wykazali, nie pomogły nawet dreszcze Pani Bieńkowskiej.
Ale skoro ponad 6 baniek wpada do kieszeni jedynie słusznych koncernów, to już od dnia następnego wydźwięk jest zgodny z oczekiwaniem zleceniodawców. Zachwyt wszechobecny. A co tam, ponad 7 baniek wywalonych w błoto. Sumka niemała, zachwyt jest, szczególnie z ust resortowych dzieci.

Filmik ten kosztował nas 7 133 126,50 zł (koszt produkcji i emisji). Kwota ogromna, ale co.
Dreszcze przechodzą zapewne opiekunom osób niepełnosprawnych, od miesiąca protestujących pod sejmem. To oni słyszą, że ich żądania (minimalna krajowa tj. 1680 zł brutto) są wygórowane, budżet nie jest w stanie tego udźwignąć. Przecież premier ogląda każda złotówką przed jej wydaniem.
No cóż ciekawe jak długo oglądał ponad 7 milionów złotówek zanim je wydał. Przecież te pieniądze to równowartość 3 520 pensji w wymiarze minimalnej krajowej. 3 520 rodzin mogło mieć na rękę 1237,20 zł.

Igrzyska, igrzyska, władza się wyżywi.

A plebs, no cóż, jak ma pracę za minimalną krajową to się cieszy (bo ma) i płacze (bo nie wie jak przeżyć).

By żyło się lepiej, ……

Marcin

24 kwietnia 2014

3.857145
Ocena: 3.9 (7 głosów)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze:

Chciałem ten filmik umieścić

portret użytkownika witold k

Chciałem ten filmik umieścić na naszym portalu. Wyłączona jest opcja, nie można rozsyłać filmu po internecie. Rzeczywiście komunistyczne damy wespół z dreszczykiem damy tuskowej wszytko wyjaśnia. Manipulacja na miarę dam komunistycznych. Kasa po kątach, przy okazji, a jakże - pierwsza komuna... Do dziś watażki uważają, że im należy się uprzywilejowana pozycja. Tusk jest naprawdę największym pożytecznym idiotą. Kiedyś pytałem o kolejność: Gierek, Wałęsa czy Tusk.

Mam inne pytanie. Gdzie jest spot, który (przy okazji 10-letniego świętowania przeprowadzki komuny z Moskwy do Brukseli), wskazuje kto kiedy i jak zhandlował byłe demoludy... Na ile układ "Chamów z Żydami" jest pod kontrolą Komisarzy. A Lenin to się w grobie przewraca z radości czy rozpaczy?.

Jest tutaj...?

"biało-czerwoni ku przyszłości " , ale jakiej?

portret użytkownika Marek

Kołchozy(ch) gospodarowały na zagarniętej siłą, własności chłopów rosyjskich
a obecnie też białoruskich. Autorzy artykułów na Portalu, prezentują częto znajomość arytmetyki bez znajomości zjawisk skali ekonomii. Klasyczny Spin.
Pragmatyzm, wiedza i uczciwość sądów to cechy, których potrzebujemy myśląc o przyszłości.
Pozdrawiam
Marek

Epitet eurokołchoz znajduje swoje uzasadnienie

portret użytkownika witold k
cytuję Marek

Kołchozy(ch) gospodarowały na zagarniętej siłą, własności chłopów rosyjskich
a obecnie też białoruskich. Autorzy artykułów na Portalu, prezentują częto znajomość arytmetyki bez znajomości zjawisk skali ekonomii. Klasyczny Spin.
Pragmatyzm, wiedza i uczciwość sądów to cechy, których potrzebujemy myśląc o przyszłości.
Pozdrawiam
Marek

Cóż powiedzieć. Niegdysiejsze uwłaszczanie chłopów od późniejszych konfiskat mieści się w tym samym politycznym celu... dominacji. Dominacji nad poddanymi. To oczywiste, że prawdziwy suweren nada prawo własności bo prawo własności daje lepszy rezultat także polityczny ale...
Ta konfiskata w leninowskiej i późniejszej Rosji toż to nadrzędny interes tych, którzy wyszkolili Lenina i zapłacili za jego transport, że tak powiem.

Epitet eurokołchoz znajduje swoje uzasadnienie, obecna UE jest próbą realizacji programu który nie wyszedł twórcom Rewolucji Październikowej. Inaczej mówiąc Unii Europejskiej też nie wyjdzie, bo wyjść nie może.

Mam nadzieję, że powoli kończy się czas wyrównywania rachunków z nieudanej rewolucji. Homo sovieticus byłych demoludów nie za wiele odbiega od wygodnictwa zachodnich pożeraczy reklam.

Do tematu nowej pełzającej komuny mam zamiar usiąść na przykładzie tzw. „darmowego podręcznika”. Także okolic tzw. wyborów do tzw. Parlamentu Europejskiego.

Kiedyś komuna konfiskowała majątki dziś temat załatwia ordynacją wyborczą i układem oligarchicznym i komisarycznym.

Nie używajmy niemądrych epitetów

portret użytkownika Marek

Zagrożenie, o którym Pan napisał, istnieje. Jego źródłem może być niedostateczna aktywność i skuteczność prawicy, która ustępuje pola niezwykle aktywnej lewicy. Portal prawicowy będzie miał swoje "zasługi" jeśli Pana wizja kiedyś się zrealizuje (oby nie za mojego życia). Wielu polityków (karierowiczów, którzy pchają się do Brukseli) nie zdaje sobie sprawy jaki kierunek myślenia zawierają ich wypowiedzi i jaką postawę sobą reprezentują. Zwykle określają siebie przynależnością partyjną. Dlatego ludzi pragmatycznych, uczciwych i mądrych, powinien Portal "naznaczać" jako kandydatów do Brukseli. W artykułach portalowych unikajmy chaotycznych sformułowań, więcej klarowności i jednoznaczności.
P.S.
Nie istnieje opcja alternatywnego postępowania. Jeśli Pan taką wymyślił to proszę o szczerą prezentację.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.