Skip to main content
portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Jesteśmy bezsilnymi świadkami mordu jakiego dokonuje prezydent Ukrainy na sowich obywatelach. Jak Europa, wierchuszka UE, strojąc się na ludzi honoru, kupczy swoimi ideami, obywatelami Europy, jak wielcy znów (jak zawsze) handlują...

Wcześniej, w poprzednim wpisie pisałem o majdanie - placu do składowania, handlowania, kupczenia.

Nikt w ukraińskim kryzysie nie podejmuje zasadniczych problemów. Wykorzystują szlachetność poświęcenie Ukraińców... więc i ja na nasze podwórko wskażę bo i powód jest...

Na wstępie przypomnę, że w głowach piotrkowskich oligarchów 2005 (pewno chorążego) zaświtał pomarańczowy kolor z pierwszego powstania (2004) Ukraińców. Sztab referendalny, z pierwszej próby przerwania kadencji w trakcie jej trwania, ubrał swoich wyrobników w pomarańczowe kamizelki. Po mojej interwencji przerobili kolor na związek czerwieni z pomarańczem. Wtedy jak i po latach, w 2013, oligarchom omijającym podatki, nie udało się odsunąć oligarchów też nie płacących podatków, z powodu żołdów ustawowo zwolnionych z opodatkowania bądź z działalności z prywatnych gabinetów, które trudno rozliczyć. To tak na wstępie.

Prokuratura nie chcąc pokazać, że nie jest na usługach tej czy tamtej grupy oligarchów dwa lata przygotowywała akt w spr. znaczonego przetargu na halę balonową. Czy ktoś pomoże prokuraturze i poprosi o polubowne załatwienie sprawy. Kto sam odejdzie z lokalnej polityki... Kto wspomoże pożytecznych idiotów wskazanych w akcie oskarżenia.

Jeśli chodzi o Euromajdan. Wyjaśni ktoś czym się różnią oligarchowie z ekipy prezydenta Ukrainy od oligarchów poszczególnych Komisarzy UE. Ukraińców jak Polaków, też zaprowadzą do narożnika?

witold k

20 lutego 2014

3.666665
Ocena: 3.7 (6 głosów)
Twoja ocena: Brak