Skip to main content

IV edycja konkursu historycznego - Gloria Victis! Życie i działalność pułkownika Witolda Pileckiego

portret użytkownika Sebastian
22.01.2014 09:48
26.05.2014 09:48
v3.jpg

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, znajdujących się na obszarze działania Oddziału IPN w Łodzi, do udziału w IV edycji konkursu historycznego Gloria Victis! Życie i działalność pułkownika Witolda Pileckiego, pod patronatem Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr. Łukasza Kamińskiego oraz Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka. Konkurs składa się z dwóch etapów: pierwszy etap odbędzie się 28 lutego 2014 r. o godz. 12.00 w szkołach, które zgłosiły się do konkursu, drugi – 26 maja 2014 o godz. 11:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim.Oba etapy będą miały formę testu: pierwszy sprawdzi wiedzę uczestników z zakresu historii Polski pod okupacją niemiecką i sowiecką w latach 1939–1945, drugi będzie dotyczył życia i działalności pułkownika Witolda Pileckiego. Zgłoszenia udziału prosimy nadsyłać do 17 lutego 2014 r. na adres mailowy pawel.kowalski@ipn.gov.pl

Organizatorami przedsięwzięcia są:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim,
Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi,
Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Piotrkowie Trybunalskim oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim.

Honorowy patronat nad konkursem objęli:
dr Łukasz Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej oraz Krzysztof Chojniak, Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Gościem specjalnym będzie prezes Instytutu Pamięci Narodowej, dr Łukasz Kamiński.

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak