Skip to main content
portret użytkownika Jacek Łukasik
mamipulacja.jpg

Naprawdę trudno poruszać tę kwestię nie tylko ze względu na niesłychany terror politpoprawności (vide tragiczny los doktora Dariusza Ratajczaka), ale również z powodu złożoności tematu. Nie zamierzam w najmniejszej mierze negować praw narodu żydowskiego do czczenia swoich ofiar. Niemniej wyłaniają się pewne zastrzeżenia w innych związanych z Holocaustem kwestiach. Po pierwsze Żydzi nie byli jedyną grupą skazaną na zagładę. Drugą stanowili Romowie (Cyganie). I trzecia grupa to według terminologii hitlerowskiej „słowiańscy podludzie” (Polacy, Rosjanie, Białorusini itp.). O niemieckich planach eksterminacji Słowian i ich realizacji mówi książka amerykańskiego historyka Richarda Lucasa „Zapomniany Holocaust” (co ciekawe książka ta dostępna jest w Piotrkowie Trybunalskim w księgarni na rogu przy ul. Słowackiego). Temat niesamowicie aktualny przy obecnym niesamowitym wykwicie germańskiej bezczelności, jaki stanowi film „Nasi ojcowie, nasze matki”. Z tego powodu jestem bardzo ostrożny w negowaniu np. istnienia komór gazowych w obozach koncentracyjnych. Ś.p. Pani Sędzia Maria Trzcińska walcząca o upamiętnienie warszawskiego obozu koncentracyjnego KL Warschau, w którym zginęło ok. 200 tys. ludzi, (głównie Polaków), stwierdziła istnienie w nim komór gazowych. Niemcy z oczywistych względów skwapliwie przyjmują zaprzeczenie istnienia tych narzędzi zagłady. Bł. Jan Paweł II mówiąc o zagładzie Żydów podczas jednej ze Swoich pielgrzymek do Polski stwierdził, że ” nasza (Polaków) eksterminacja nie zdążyła się dokonać w takiej mierze, jak wasza (Żydów)”.

Ze wszech miar jestem natomiast przeciwny ustalaniu prawdy historycznej na drodze prawnej, zwłaszcza prawa karnego. W oczywisty sposób trąci to totalitaryzmem i wprowadzeniem jako religii oficjalnej tzw. świeckiej religii Holocaustu, która w ten sposób okazuje się niewiele bardziej tolerancyjna od innych religii świeckich (komunizm, nazizm, demoliberalizm). Ogranicza także swobodę badań naukowych. Każdy ma prawo zapoznać się także z opiniami tzw. rewizjonistów Holocaustu, o których kiedyś już pisałem. Nie jestem zwolennikiem karania za tzw. kłamstwo oświęcimskie. Mój sprzeciw budzi także zawłaszczanie Holocaustu tylko przez jeden naród – w świetle moich powyższych uwag zupełnie nieuzasadnione.

A już szczytem wszystkiego są antypolskie oszczerstwa Jana Tomasza Grossa i innych Żydów amerykańskich wobec Polaków, którzy byli pierwszymi ofiarami agresji Niemiec hitlerowskich. Jaki jest ich cel, mówi bardzo uczciwie żydowski uczony Profesor Norman Filkenstein w swojej książce pod tytułem „Przedsiębiorstwo Holocaust”.

Ja pozwolę sobie natomiast zakończyć niniejszy artykuł pytaniem: Czy czasem Żydzi amerykańscy oprócz celów finansowych, nie chcą też uspokoić własnego nieczystego sumienia? Przecież bogata ateistyczna finansjera zza Wielkiej Wody nie kiwnęła palcem w obronie biednych chałaciarzy wierzących w Boga i dogmaty Starego Testamentu, mordowanych przez hitlerowskich siepaczy.

Jacek: http://cenzurzenie.blog.onet.pl/

22 czerwca 2013

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak

Prawda to czy fałsz

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Poniżej cytuję list, który dotarł do redakcji portalu trybunalscy.pl

Szanowni Państwo!

16 maja br. byłem na premierowym pokazie filmu o wielokulturowym Piotrkowie. Mogę tak sądzić bo obecne były władze wraz z Prezydentem K. Chojniakiem. Przypomnę, że prezentacja miała miejsce w naszym mieście w lokalu przy ul. Dąbrowskiego 5. Twórcą filmu był pan Skibicki - syn byłej Kurator Oświaty, i tylko młody wiek autora może usprawiedliwić nieobiektywny przedstawiony tam obraz.

I choć minęło już szereg dni mieszane uczucia towarzyszą mi po dziś dzień. Zasadnicze pytanie jakie należy postawić to, gdzie byli Polacy, Piotrkowianie w tamtym czasie? Czy ich obecność powodowała napięcia społeczne, czy może ich stabilizację? A co z bohaterami okresu okupacji niemieckiej takimi jak choćby rodzina Justynów? Żyjąca do dziś w Piotrkowie Pani dr Maria Śpiewakowa uhonorowana wraz z siostrą Danutą medalem "Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata" była wielka nieobecną w tym filmie. A nazwisko Goltberg coś komuś dziś mówi i z czym się ono łączy?Pytania można by mnożyć. Krytycznie oceniam obraz jaki wyłania się z filmu a młodemu człowiekowi jakim jest pan Skibicki radzę bardziej dogłębnie potraktować w przyszłości tak drażliwy temat, tym bardziej, że zapowiadał sam kolejne części.

Obraz wyłaniający się z tego filmu, choć koślawy, wpisuje się w dzisiejszą narrację i jest tylko cząstką ogólnopolskiej "poprawności politycznej". Na przykłady nie musiałem długo czekać. Przypadek prof. Jasiewicza wyrzuconego z PAN jest skandalicznym przykładem karania za "niepoprawne" poglądy. W załączeniu przesyłam komplet tekstów w tej sprawie i zachęcam do zapoznania się z nimi oraz wyrobienia sobie własnego poglądu. Proszę także o umożliwienie tego innym rozsyłając wszystkim swoim znajomym.

Pozdrawiam
J.K.
Piotrków Trybunalski
POLAND
https://www.facebook.com/events/124860124378924/?ref=22
http://www.youtube.com/watch?v=G5XrwidzKTM
http://www.sprawiedliwi.org.pl/pl/family/380,spiewak-maria-magdalena/
http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/1732837,o-ucieczce-kon...

Odpowiedź na list Pana J.K.

Szanowny Panie J.K.

Nazywam się Tomasz Skibicki i protestuję przeciw określaniu mnie ,,synem” w kontekście, w którym Pan to napisał. Jeśli Pan tak wspaniale orientuje się w moich koligacjach rodzinnych to czemu nie napisał Pan, że jestem także wnukiem żołnierzy Armii Krajowej i praprawnukiem Powstańca Styczniowego. Jestem świadomą, autonomiczną i ukształtowaną jednostką – człowiekiem odpowiadającym za swoje czyny.
Pragnę odnieść się do Pana listu z czerwca 2013 – który wysłał Pan do redakcji ,,Trybunalskich.pl”. Być może nie zauważył Pan ale tytuł mojego filmu brzmi ,,Piotrków wielokulturowy” i o wielokulturowości a także o tolerancji mój film traktuje. Nie jest to film o Polakach pomagających Żydom podczas okupacji – mimo, że takie sytuacje zostały w nim ogólnie wspomniane.
Piotrków przez wieki gościł przybyszów kilkunastu nacji i mieszkali oni u nas w spokoju – dla mnie, jako dla Piotrkowianina, stanowi to powód do dumy. Jest to także kontrapunkt dla dzisiejszej polityki emigracyjnej Unii Europejskiej, kiedy zalew Muzułmanów wręcz wysysa wszelkie siły duchowe i materialne z Europy. Dlatego też nie można stwierdzić, że mój film wpisuje się w ,,dzisiejsza narrację”, jak Pan raczył napisać. Gdyby tak było to nie brakło by w nim na przykład szmalcowników, sprzedających ukrywających się Żydów za kilka butelek wódki Niemcom.
Co do Pana ,,rad” to bardzo dziękuję, a ja radziłbym Panu oglądać na drugi raz ze zrozumieniem.
Film ten kosztował mnie wiele pracy, wysiłku i czasu. Pragnę podkreślić ,że żadna z instytucji państwowych nie raczyła mi pomóc. Mimo tego tworzę dalej bez dofinansowań, bo tematyka, którą się zajmuję - czyli polskość i patriotyzm - nie wpisują się w dzisiejszą modę.
Oto link do mojego filmu:

http://vimeo.com/80238481#

Jeśli ktoś ma zamiar znów mnie atakować to serdecznie zapraszam do rozmowy.

Z poważaniem
Tomasz Skibicki

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.