Skip to main content

Niektórzy Niemcy denuncjują samych siebie

portret użytkownika paweł

Państwo to największa i najbardziej niebezpieczna mafia. Państwo czyli kto? Rząd, podległa biurokracja, aparat skarbowy… Ten ostatni chyba można śmiało nazwać gangiem wymuszającym – na polecenie ministra finansów – haracze w postaci podatków, pod groźbą zapuszkowania w pierdlu. Nie płacisz – idziesz do paki, jesteś zniszczony!

Państwo niemieckie robi bardzo dużo by dorobić się miana jednego z największych gangsterów naszych czasów. Modne ostatnio w tym kraju jest … donoszenie na samego siebie. Ma to związek z tym, iż państwo niemieckie kupuje od złodziei dane na temat Niemców, którzy bronili się przed żarłocznym fiskusem i ratowali co się da. Świadomość, że i oni mogą być na liście „przestępców skarbowych” sprawia, że decydują się na denuncjowanie samych siebie, w nadziei, że ominą ich wysokie kary. Mamy zatem postęp w postępie… Pawka Morozow denuncjował rodziców, współcześni Niemcy kablują na samych siebie…

Gwiazdą samokablowania ostatnich tygodni w Niemczech jest niejaki Uli Hoeneß, prezes klubu piłkarskiego Bayern Monachium. Przyznał on, że zdeponował w bankach Szwajcarii 500 milionów eurosów, od których nie zapłacił podatku. Poszedł w ślad tych, którzy zadenuncjowali się przed nim. A był wśród nich np.: Klaus Zumwinkel, szef Deutsche Post. Był on jednym z pierwszych autodonosicieli, po tym, jak „rozniosło się”, że władze Niemiec są w posiadaniu listy znanych Niemców, którzy nie chcieli odpalić haraczu. Żeby było jasne, niemieckie państwo kupiło tę listę od złodziei za 5 mln euro. Ponoć dzięki niej, do kasy państwowej wpłynęło kilkaset milionów zaległych podatków. Jednym słowem – interes ze złodziejami się opłacał.

Proceder kupowania danych od złodziei kwitnie ponoć w najlepsze. Przoduje w tym Nadrenia Północna-Westfalia. Władze tego landu liczą na to, że za 4 mln euro zapłacone złodziejom za dane, zdołają odzyskać w najbliższym czasie od krnąbrnych podatników około 400 mln.

Państwo jako złodziej to idealna fucha. Pospolitemu rabusiowi grozi więzienie, tymczasem kto może wsadzić do paki państwo?

Paweł Sztąberek: www.prokapitalizm.pl

23 kwietnia 2013

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak