Skip to main content

Najbardziej demagogiczne hasło feministek

portret użytkownika Jacek Łukasik

To oczywiście hasło "Równa praca za równą płacę". Niby słuszne. Tylko czy ta praca jest naprawdę równa?

U nas w Polsce słyszy się często, na przykład: "te pudła są ciężkie. Powinni je nosić faceci". Nie obruszałbym się na te słowa, gdyby nie wspomniane przeze mnie wyżej demagogiczne, feministyczne hasło. Skoro cięższą pracę z reguły wykonują zdecydowanie częściej mężczyźni, to czyż sprawiedliwym i oczywistym nie jest to, że zarabiają oni więcej? Dodam od siebie,że wykonują częściej pracę nie tylko cięższą, ale i bardziej niebezpieczną niż kobiety. Częściej padają też ofiarami wypadków przy pracy.

Mężczyzna w domu często myśli o pracy, a kobieta w pracy często myśli o domu. I nie ma w tym nic złego. Bardzo dobrze, że się różnimy od siebie i wzajemnie uzupełniamy.

Natomiast, czy prywatny pracodawca zatrudniając mężczyznę lub kobietę nie ma prawa kierować się własnym interesem? Kolejny raz, okazuje się, że feministka to z reguły nie osoba nie tyle zdolna i pracowita, co bezczelna i zaborcza i poprzez to, by otrzymać awans gotowa zmobilizować poprawność polityczną, cenzurę uniwersytecką, media i prawodawstwo. Takiej nie przejdzie przez głowę, że wolny rynek zatrudnienia przynajmniej w znacznej mierze doprowadziłby do rozwiązania wielu problemów.

Najbardziej oburza mnie w postawie wielu kobiet takie podejście: Tam gdzie jest to wygodne dla nas, zachowajmy patriarchalne (sic!) przywileje, a gdzie jest też dla nas wygodne wprowadźmy zasady feministyczne. No, takim paniom, to jakoś nie umiem współczuć wydłużenia wieku emerytalnego. Szczególnie, jeżeli plotą androny, jak to mężczyznom jest lepiej. Będą miały tego okazję doświadczyć namacalnie przynajmniej w jakiejś mierze na własnej skórze. A swoją drogą na Zachodzie wprowadzono wiele zasad feministycznych, ale jednocześnie kobiety musiały zrezygnować z wielu tradycyjnych przywilejów. Niekoniecznie musi być tak w Polsce, ale uważam to za postawę dużo uczciwszą niż wspomniana wyżej przeze mnie.

Jacek: http://terazmaskulizm.blog.onet.pl/

15 listopada 2012

3.444445
Ocena: 3.4 (9 głosów)
Twoja ocena: Brak