Skip to main content

Błogosławiony Jan Paweł II Wielki

portret użytkownika witold k
JPII.2004

To sytuacja bez precedensu. Miliony ludzi, w szczególności katolików, jest świadkami za swojego życia... świętości. Co ważne, świętości, uznanej i ustanowionej przez Kościół Powszechny i jego zwierzchnika, następcę świętego Piotra.

Współcześni otrzymują za przykład do naśladowania, swojego współczesnego... np. męczennika. Mamy tu przykład błogosławionego Jerzego Popiełuszkę - naszego narodowego męczennika za wiarę. Błogosławiony Jan Paweł II swoją świętością już za życia ziemskiego ustanawiał Boży porządek... na całym świecie.

Swego czasu Magda Anioł ukazała nam wartość, nad którą raczej na co dzień nie zatrzymujemy się. Wyśpiewuje nam w swej piosence, że „Nie ma lepszego od Jana Pawła II...” To prawda. Ale, prawda jaką ta piosenka podaje to to, że na drodze swego życia młody Karol miał mamę, tatę, brata, kolegów... Bez wskazanego otoczenia młody Karol potem kapłan, profesor, filozof, teolog... góral i swój człowiek nie dotarłby tam gdzie dotarł.

Mowa o cichej najlepiej bezimiennej służbie drugiemu, o pracy Ducha Świętego i posłanego przez Niego Anioła Stróża; o wielkiej mądrości i pokorze takich osób polskiego Kościoła, jak Sapieha i Wyszyński...

W tych dniach problem dostrzegł TW Bolek, kazał nie przesadzać z tą mocą sprawczą błogosławionego w obalaniu komuny. A i owszem odpowiem. Nie będziemy się jednak zatrzymywać nad mocą sprawczą bezpieki i jej konfidencji w obalaniu komunizmu. Wrócimy raczej do lustracji, dziwnym powodem blokowanej przez zasłużonych konfidentów.

witold k

25 kwietnia 2011

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak