Skip to main content

Drodzy Przyjaciele Portalu Trybunalscy.pl

portret użytkownika Admin
michal_tyrpa.JPG

Przypomnijmy o Rotmistrzu 2 czerwca 2010 w Piotrkowie.

Drodzy Przyjaciele Portalu Trybunalscy.pl, uczestnicy Marszu Gwiaździstego w Piotrkowie Trybunalskim!

Ponad dwa lata temu, w styczniu 2008 r. krakowska Fundacja Paradis Judaeorum zainicjowała akcję społeczną "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki"). Od lutego 2009 r. jednym z najaktywniejszych uczestników akcji jest portal Trybunalscy.pl.

Ideą akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu" jest przywrócenie Polsce, Europie i światu żywej pamięci o jedynym w historii człowieku, który dobrowolnie trafił do KL Auschwitz, gdzie stworzył konspiracyjną organizację więźniów, dzięki której Londyn i Waszyngton dowiedziały się o szczegółach i skali niemieckiego ludobójstwa. Pamięci o dowódcy "Najwspanialszego Bastionu Stolicy", w Powstaniu Warszawskim, tzw. "Reduty Witolda". Człowieku, któremu po zakończeniu 2 wojny światowej, stalinowscy kolaboranci zgotowali los męczennika, skazali w pokazowym procesie, zamordowali i wymazali z powszechnej pamięci.

Dziś, 62 lata od zgładzenia jednego z największych bohaterów polskiej historii - Rotmistrza Witolda Pileckiego - my, uczestnicy akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu" staramy się o ustanowienie rocznicy Jego śmierci - 25 maja - Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem na terenie Unii Europejskiej. Staramy się o upowszechnienie tzw. "Raportu Witolda" z 1945 r., który chcielibyśmy wprowadzić do kanonu lektur nie tylko w polskiej szkole i który - w tłumaczeniu angielskim - propagujemy na całym świecie od 2 lat. Lobbujemy na rzecz superprodukcji filmowej opowiadającej losy "Ochotnika do Auschwitz". Staramy się o nadawanie ulicom i placom polskich miast imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego. 13 maja, w rocznicę urodzin Witolda Pileckiego, po raz drugi "przypomnieliśmy o Rotmistrzu" poprzez Marsze Rotmistrza w siedmiu miastach Polski.

Od 17 września 2008 r. staramy się również o beatyfikację ś.p. Witolda Pileckiego w Kościele katolickim.

W akcję "Przypomnijmy o Rotmistrzu" włączyło się wiele instytucji i środowisk. Siedmiu byłych więźniów Auschwitz i 770 internautów podpisało apel do europosłów o ustanowienie 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

Celem trwałego wpisania tej daty w kalendarz unijnych świąt, współpracujemy z europosłami kilku frakcji. O szczegółach można dowiedzieć się za pośrednictwem portalu Trybunalscy.pl

Jako inicjator apolitycznej akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu", pomysłodawca europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem i autor listu do Jego Świątobliwości Benedykta XVI z prośbą o rozważenie beatyfikacji Witolda Pileckiego zapraszam uczestników Marszu Gwiaździstego do włączenia się w nasze "przypominanie o Rotmistrzu". Czytajmy "Raport Witolda" i polecajmy go swoim znajomym! Lobbujmy u lokalnych władz o ulicę lub plac imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego w każdym polskim mieście! Organizujmy urodzinowe Marsze Rotmistrza, upamiętniajmy rocznicę Jego zamordowania!

Rotmistrz Witold Pilecki jest patronem wszystkich świadomych, zatroskanych o dobro wspólne, obywateli. Rotmistrz Pilecki - bohater, który nigdy nie był członkiem żadnej partii politycznej - jest patronem polskiego społeczeństwa obywatelskiego.

My wszyscy jesteśmy Jego dłużnikami. Bez względu na światopogląd, przynależność organizacyjną, czy preferencje wyborcze.

Zgromadzonych 2 czerwca Piotrkowian pozdrawiam wezwaniem, które uczestnikom naszej akcji towarzyszy od ponad dwóch lat: Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo...

Michał Tyrpa
Prezes Zarządu
Fundacji Paradis Judaeorum
inicjator akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki")

www.michaltyrpa.blogspot.com

31 maja 2010

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Bądźmy...

po prostu... POLSKĄ. Rotmistrz Pilecki był sam w sobie
uduchowieniem wierności Ukochanej Ojczyzny, Matki Polskiej. Takich ludzi było wielu jak on za co teraz upomina się historia. Ta historia, która chce być teraz zakłamana.
Podam link do filmu o jednym z wielu oddanych ojczyźnie i do pięknej ballady Jemu poświęconej.
Film:
http://www.youtube.com/watch?v=inYwQDoPmYU
Epitafium:
http://www.youtube.com/watch?v=Vhnbh9_wnFY&feature=related
Niech świadectwo Prawdzie będzie podmiotem dla wszystkich.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.