Skip to main content

Encyklopedia Piotrkowian czasu przełomu

portret użytkownika witold k
biorgamy.gif

Biogramy Piotrkowian

Pytanie. Czy XXX lat od największego (w naszych dziejach) zrywu Polaków... solidarnościowej pokojowej rewolucji nie nakazuje nam pozbierać się... Odpowiadam. Tak nakazuje. Od lat namawiam do zapisywania naszej lokalnej historii. Wielu to robi. Chyba jednak w domowym zaciszu bądź na prośbę instytucji zwłaszcza IPN.

Historia zatem jest pisana. Czy my sami bez komercji, politycznej poprawności, rywalizacji ośrodków zawodowo zajmujących się pisaniem historii... czasem pod potrzeby, nie powinniśmy stanąć ponad przyrodzoną skromność i podąć ważny dla naszych dzieci temat.

Przedstawiamy Wam Piotrkowianie (gdziekolwiek Was los rzucił) kolejne miejsce, swego rodzaju Encyklopedię na wzór „Encyklopedii Solidarności” i zapraszamy do zapisywania jej kart. Aby najnowszy projekt mógł zaistnieć potrzeba Zespołu Redakcyjnego, Ankieterów i jak napisałem - stanięcia ponad przyrodzoną skromność.

To miejsce, wedle pomysłu, ma wychodzić ponad czas Solidarności. Chcemy sięgnąć do naszych ojców z okupacji niemieckiej i sowieckiej, przez szary PRL po dzień dzisiejszy, w którym cały czas niszczy się ludzi.

Nasza alienacja w III RP doprowadziła do tego, że to Wyrodne Dzieci mają: pierwszeństwo, wpływy i narzędzia bogacenia siebie i swoich parobków. Nie zmienimy tego. Jednak możemy pokazać alternatywę, ludzi, miejsca, dorobek.

Zapraszam w imieniu pomysłodawców projektu do: podjęcia pracy w Zespole Redakcji, do wskazywania osób i wydarzeń, które należy wskazać i opisać.

Na wstępie należy się zarejestrować na portalu trybunalscy.pl (zarejestrowani subskrybują Grupę) i przystąpić do Grupy Tematycznej Biogramy. Osoby chętne do konkretnej pracy otrzymują uprawnienia administracyjne do specjalnej strony internetowej.

witold k

24 lutego 2010

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Wszelakie zapytania

portret użytkownika witold k

Wszelakie zapytania, oceny, propozycje co do pomysłu tworzenia biogramów proszę składać w grupie tematycznej

witold k

W odpowiedzi na mailową

portret użytkownika Admin

W odpowiedzi na mailową korespondencję do Redakcji trybunalskich.pl.
Proponowana Encyklopedia - raczej spis biogramów, wedle pomysłu - to, prócz znanych osób - dotknięcie uszanowanie "nieznanych działaczy" soli naszej koncesjonowanej wolności.

Każdy ma prawo zgłosić osobę (spisać biogram jeśli potrafi) i przedstawić ją co ważniejsze, podpisać się biogramem na specjalnej stronie. Nie chcemy sztucznie budować jakieś elity, chcemy pokazać normalnych ludzi... i w ten sposób poczuć się we wspólnocie.
Admin

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.