Skip to main content
portret użytkownika Admin
michal_tyrpa.JPG

List otwarty do profesorów Jana Żaryna i Antoniego Dudka w sprawie „Przypomnijmy o Rotmistrzu”.

Szanowni Panowie!

W emailu, który właśnie otrzymałem od pana Antoniego Dudka pojawiła się z gruntu fałszywa sugestia, jakoby między niżej podpisanym, a prezesem IPN istniał jakowyś spór. W związku z tym, a także z uwagi na liczne zapytania w tej sprawie, jakie trafiają do mnie z różnych stron świata, czuję się w obowiązku wyjaśnić sprawę publicznie. Otóż manipulacji o znamionach perfidii oraz konsekwentnych kłamstw, jakich dopuścił się IPN względem uczestników akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" nie można ująć w kategoriach sporu między prof.Kurtyką, a niżej podpisanym. Próba sprowadzenia działań IPN mających charakter świadomego zwalczania oddolnej inicjatywy obywatelskiej do personalnego sporu między prezesem Instytutu Pamięci Narodowej, a prezesem Fundacji Paradis Judaeorum jest nieporozumieniem.

Znane opinii publicznej dowody w tej kwestii dostępne są w materiałach publikowanych w ciągu ostatnich 23 miesięcy pod adresem www.michaltyrpa.blogspot.com . Temat niejednokrotnie sygnalizowałem również w popularnych internetowych forach dyskusyjnych (proszę o zapoznanie się z poprzednimi 2 tekstami na tym blogu, oraz materiałami do których w nich odsyłam).

Na zakończenie uprzejmie obu Panów doradców prezesa IPN proszę o odpowiedź na pytanie:

Czy rolą Instytutu Pamięci Narodowej jest zwalczanie oddolnych inicjatyw społecznych, takich jak akcja "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki")?

Z wyrazami szacunku.

Michał Tyrpa

Prezes Zarządu Fundacji Paradis Judaeorum

21 grudnia 2009

Powiązane

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak