Skip to main content

Janusz Wojciechowski na festynie w Mzurkach

portret użytkownika Admin
Janusz_Wojciechowski_(polityk).jpg

Już po raz siódmy w Święto Bożego Ciała pod patronatem Wójta Gminy Wola Krzysztoporska odbył się w parku w Mzurkach Przegląd Pieśni i Tańców Ludowych.

Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej, Kapela „Spod Dębu” oraz Koło Gospodyń Wiejskich Mzurki – Budków. Specjalnie na festyn do Mzurek, prosto z Brukseli przyjechał wybrany po raz kolejny do Parlamentu Europejskiego Janusz Wojciechowski. Uczestniczył w Mszy Świętej polowej, obejrzał również występy zespołów dziecięcych: z gminy Drużbice oraz „Skrzaty” z Woźnik .

W przerwie między występami Janusz Wojciechowski podziękował wyborcom Powiatu Piotrkowskiego oraz Piotrkowa Trybunalskiego za oddane na niego 7 czerwca głosy podkreślając, że i w tej kadencji Europarlamentu będzie pracował dla Polski i Polaków pamiętając również o mieszkańcach piotrkowskiej ziemi. Wystąpienie zostało przyjęte z dużym aplauzem słuchaczy, a Janusz Wojciechowski odebrał z rąk sołtysa Mzurek Ryszarda Cieślaka oraz właściciela parku w Mzurkach Józefa Stępnia piękny bukiet kwiatów. Warto dodać, że wizyta w Mzurkach była pierwszym oficjalnym spotkaniem naszego Posła po wyborze na drugą kadencję do Parlamentu Europejskiego.

VII Przegląd Pieśni i Tańców Ludowych cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nim kilkaset osób. Wśród gości reprezentujących lokalne władze samorządowe dostrzegliśmy Wójta Gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka, Wójta Gminy Drużbice Bożenę Zielińską oraz Wicestarostę Powiatu Piotrkowskiego Zbigniewa Ziembę.

powiązane

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak