Skip to main content

Odnosząc się do współczesności

portret użytkownika Tadeusz
polska-flaga-stare.jpg

...Odnosząc się do współczesności mogę zdecydowanie stwierdzić i określić, że poziom utraty pamięci przez nam współczesnych decydentów jest strasznie głęboki. Szczególna amnezja owładnęła i otuliła współczesnych parlamentarzystów. Jej poziom i potężna chmura niesprawiedliwości a nierzadko krzywdy zadawanej wyborcom jest tak wysoki i tak drażniący, że zaczęliśmy myśleć o tym jakim sposobem można by jakkolwiek i cokolwiek z tego wyczyścić. Oczyszczenie tej anty atmosfery niechybnie staje się koniecznością.

Powstała kolejna kasta ludzi, którzy mają sławę i łatwe pieniądze (niektórzy nawet niezasłużenie duże) - a to buduje bezkarność. Wiecie kto jest temu winny? – Nasza wiara, że teraz to nasi wybrańcy będą zupełnie dobrzy – bo nasi. A to jest właśnie: „trzecia góralska prawda”(!) dotycząca każdej politycznej opcji.

Cóż - to jest nasz własny hów, z naszej hodowli. Już nie ma czasu na opamiętanie, trudno uwierzyć w dobrowolną możliwość zmiany.

Bo np. jak można być parlamentarzystą przez 6 czy 7 kadencji! (24 - 28 lat) !? Dla niektórych to w życiu cały okres pracy. Taki to nawet nie wie co to jest praca - ciężka praca. A jeśli jeszcze zdarzy się, że poseł nie złoży obowiązkowego ślubowania a zostaje posłem?!

A przecież każdy z nas ma prawo do własnej oceny pracy takiego wybrańca. Dlaczego nie jesteśmy świadkami samokrytyki a jeśli jej brak - to uruchomienia odpowiednich przepisów? A więc hodujemy święte „krówki”, czy ktoś - kogoś się boi?

Dlaczego tak się zdarza, dlaczego takie przypadki się przemilcza, komu i czemu ma to służyć?

Ciekawe jak w ogóle namówi się mieszkańców Sulejowa na udział w głosowaniu prawie na tych samych ludzi co 4 lata temu.

Jak wygląda codzienny dojazd na odcinku Piotrków Tryb. – Sulejów, prawda, że koszmar?

Niewątpliwym jest fakt protestów i blokad drogowych Sulejowian przed poprzednimi wyborami. Nawet przewodzący protestami, dziś jest Burmistrzem miasta!

Były obietnice, deklaracje budowy obwodnicy. Były też 4 lata czasu na wniesienie, ustalenie i uzgodnienie z Główną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wszystkich spraw i niuansów budowy tej koniecznej obwodnicy. I co mamy?

GDDKiA przygotowała i ustaliła budowę kilkudziesięciu dróg różnej wielkości i ważności na kilkadziesiąt lat. Obwodnicy Sulejowa w tym wykazie nie uświadczysz! …

Za to bieżąca lista kandydatów na posłów w obecnych wyborach jest jakoś dziwnie bliźniacza do tej sprzed 4 lat. Może się mylę?

Trzeba nie mieć odrobiny wstydu i honoru, by oczekiwać ponownego wyboru.

Wiem, że nie wszyscy z tej listy zasługują na odrzucenie, ludzie to też wiedzą. Jak w tej sytuacji oczekiwać ich głosów? Nie będę zdziwionym jeśli odreagują. Mają do tego prawo.

Tadeusz

12 października 2023

5
Ocena: 5 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak