Skip to main content

Bąkowa Góra AD 2020

portret użytkownika witold k
DSC_0899.JPG

Dowiaduję się, że w tym roku w Bąkowej Górze nie odbędą się oficjalne uroczystości Konspiracyjnego Wojska Polskiego upamiętniające polityczny mord na żołnierzach Warszyca.

Wiadomość tę odbieram jako kolejny dobry element polskiego koronawirusa. Wskazuję od kilku już wpisów, że to Koronawirus, tak jak Sierpień 80, cuda czynni.

Choć jeszcze nie wiemy, czy grupa najbogatszych osobników właśnie dodatkowo się bogaci, czy też bankrutuje. Nie wiemy, czy powstrzymamy depopulację.

Wiemy i widzimy, że na ten przykład my w Polsce uruchomiliśmy, jak w Sierpniu 80', całe swoje pokłady spolegliwości, uczynności, bezinteresowności. Nasze Państwo błyskawicznie na miarę możliwości, tak jak my obywatele, podatnicy - podjęło trud i dobrze go realizuje. Tak, jeśli chodzi o zarządzanie kryzysem,jak i otwarciem politycznym. Wybory korespondencyjne pełnie zapóźnienia - brak procedur opartych o profil zaufany - dobrze wpisują się w postęp wolności, demokracji obywatelskiej.

Zaniechanie oficjalnych uroczystości w Bąkowej Górze także wpisuje się w powrót do normalności. Do sytuacji, jaka była, w której wszyscy byli pierwsi – nie było pierwszych rzędów - upadku sprawy, co jest nieuniknione...

Będziemy, jak zawsze, odwiedzać groby, jak i miejsce porzucenia zwłok bohaterów. Modlić się...

witold k

3 maja 2020

PS. Łódzki oddział IPN proszę o formatowanie filmów, które IPN realizuje pod potrzeby YouTube. Trybunalscy.pl (DRUPAL) pozwala na rozszerzenie własnie YouTube.

5
Ocena: 5 (14 głosów)
Twoja ocena: Brak

Cześć i chwała Bohaterom

portret użytkownika Robert Szala

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.