Skip to main content

Wykład w ramach Akademii Niepodległości

portret użytkownika Paweł.
24.05.2018 17:00
24.05.2018 19:00

Szanowni Państwo!!!

Zapraszamy na wykład dr. Marty Walak (dyrektor Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim) pt. "Legionowy Piotrków. Rozważania na temat III Brygady Legionów Polskich oraz Departamentu Wojskowego Naczelnego Komitetu Narodowego". Wykład odbędzie się 24 maja 2018 r. o godz. 17.00 w siedzibie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Filii w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. J. Słowackiego 114/118 (budynek „B”, sala nr 14) w ramach Akademii Niepodległości.

Rozpoczęty w grudniu 2017 r., a obliczony na cztery lata (do połowy 2021 r.) cykl spotkań, w czasie których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych bądź lokalnych środowisk przedstawią – w formie popularnych wykładów – zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX wieku i czasu I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

5
Ocena: 5 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak

Nasza Niepodlegla

portret użytkownika Admin

Czas na Zmianę w Piotrkowie Trybunalskim 2018 (3)
wskazanie w/z komentarzu na dobrze naoliwioną maszynę, działającą bez zastrzeżeń. To prawda. Szkoda tylko, że cały szereg okoliczności zamyka tak trudną pracę w małej frekwencji - za mały odbiór dobrze wykonanej pracy.

Dziękujemy:

  • Pawłowi Wąsowi
  • Marcie Walak
  • Arturowi Ossowskiemu