Skip to main content

Ekstremalna Droga Krzyżowa

portret użytkownika Stowarzyszenie Przyjaciół Klasztoru Panien

Najwyższy już czas pokazać dobre owoce kolejnego polskiego karnawału. Tak się dzieje, że medialny przekaz umorusany bieżącą rywalizacją pomija istotę pozytywnych zmian w naszym ukochanym kraju. Nie zdajemy sobie sprawy naszych narodowych odrodzeń. One są; zbierają dobre owoce i zacierają różnice, podziały - budują tę prawdziwą Rzeczy Pospolitą.

Zapraszamy uczestników EDK 2018 także poprzednich do podzielenia się: emocjami, doświadczeniem, świadectwem.

26 marca 2018

Quote:

W tym roku z Piotrkowa Trybunalskiego z Akademickiego Kościoła Panien Dominikanek wyruszyło na Ekstremalną Drogę Krzyżową prawie 400 uczestników, którzy w piątek przed Niedzielą Palmową wyruszyli w cztery trasy po Mszy Św. o godzinie 19:00. Wypada dodać, że nie wszyscy podjęli wysiłek na całym zaplanowanym dystansie, ale nie to było najważniejsze. Ważne było każde uczestnictwo, a warunki atmosferyczne uzupełniły skalę trudności.
Do trzech tras Paradyża, Parzna, Przedborza w tym roku dołączyła trasa z Piotrkowa Tryb. do Ujazdu.
Nie wszyscy ze względu na zdrowie mogli podjąć ten trud wieczornego samotnego kroczenia za Jezusem Chrystusem udręczonym. Uczestnicy w trudach drogi byli zdani na siebie i pomoc najbliższych, organizatorzy jasno określili, że nie są wstanie w tych różnych kierunkach zapewnić zabezpieczenie w tej ekstremalnej, ascetycznej formie wyczynów, walki ze słabościami fizycznymi ograniczającymi człowieka.
Wszystkich uczestników pozdrawiamy dziękując za trud pasyjnej modlitwy, a pozostałych którzy jeszcze nie zdecydowali się, zachęcamy w kolejnym roku do podjęcia wysiłku, chociaż na niepełnym dystansie w miarę posiadanych możliwości. Ważna jest gotowość kroczenia w trudach za Zbawicielem nie dystans przebytej drogi.

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak