Skip to main content

Chronię i będę chronił każde badziewie

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Chronię i będę chronił każde badziewie, które powstało i ma elementy lokalnego zdrowego nacjonalizmu, które nie ma zawiązku z komercją i powstało w wyniku pracy piotrkowian(ina) gdziekolwiek by Go los rzucił.

Jeśli w I także w II kadencji rady miejskiej głosowałem za przyjęciem statutów i powołaniem miejskich instytucji, w tym kultury, to nie głosowałem za powstaniem zakładów pracy chronionej. Mamy bowiem sytuacje, w których ideowi pracownicy tychże zakładów (w tym niezliczone szeregi pracusiów – podatników niezauważonych) są w pozycji spauperyzowanej, ponieważ nie należą do zaplecza PROM-u. To oni są tymi, którzy mogą zmieniać nasze oblicze. Ale...

Znajduję się w tak luksusowej sytuacji, w której na każdy wskazywany temat – problem legitymuję się faktami, które koterii podłożyłem, aby mogła się wykazać, a ja ją wskazać. Dla przykładu: I Marsz Gwiaździsty rotmistrza Witolda Pileckiego. Z obawy na prawdopodobny fakt sprowadzenia głównego kaprala na pozycje należną zarządzono deszcz i odwołano miejską imprezę jako wspólny element manifestacji piotrkowian.

Po co w ogóle - to po pierwsze - kolejne budowanie logowania obrazkowania Piotrkowa Trybunalskiego. A jeśli to dlaczego posłużono się obcą firmą, a nie piotrkowskim od pokoleń gniazdem, które czuje, wie i rozumie. Niejaki Maciej Kowalczyk zauważył hafty w zakamarkach Muzeum i na tym zbudowała - jego firma - zahaftowanie na 10 lat PT. Masakra. Patrząc historycznie, możni tu zjeżdżający pili miody, a po tym się nie haftuje. Obecnie winiówki nie są już aż tak toksyczne, więc... Haftowanie jako forma stroju i wyposażenia odróżniająca nacje środowiskowe i terytorialne funkcjonują przy użyciu innych form. Zwłaszcza dziergania skóry. Jeśliby zapytać firmę, to odpowie: jaka kasa, taki towar.

Fakt zniszczenia lokalnej miejskiej infrastruktury obywatelskiej i z niej wynikające wszechstronne wartości zapisuje do najcięższych przewinień PROMu.

witold k

24 marca 2018

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak